Prvé mesto na svete začne oficiálne prijímať platby v bitcoinoch

Bitcoin.
Zdroj: Reflex

Rozhodnutie sa viaže na fakt, že viacero firiem v regióne sa zaoberá poskytovaním služieb súvisiacich s virtuálnou menou.

Švajčiarske mesto Zug sa stalo priekopníkom využívania virtuálnej meny bitcoin.
Tamojšia mestská rada ešte na zasadaní 3. mája rozhodla, že v rámci pilotného projektu budú miestne úrady s platnosťou od 1. júla do konca roka prijímať platby v bitcoinoch až do výšky 200 švajčiarskych frankov. Informoval o tom mienkotvorný denník Neue Zürcher Zeitung (NZZ).

Jej rozhodnutie sa viaže na fakt, že viacero firiem v regióne sa zaoberá poskytovaním služieb súvisiacich s virtuálnou menou.

V zugskom regióne sa v uplynulých rokoch usadilo viac ako 15 firiem pôsobiacich v digitálnej finančnej branži. S narážkou na kalifornské Silicon Valley sa už okoliu prosperujúceho švajčiarskeho mesta hovorí Crypto Valley.

V uplynulých dňoch sa k autorstvu bitcoinu prihlásil austrálsky počítačový expert a podnikateľ Craig Steven Wright.

V pondelok prostredníctvom videozáznamu informoval, že práve on používal pseudonym Satoshi Nakamoto, spájaný s bitcoinom od roku 2008, keď táto čoraz populárnejšia virtuálna mena vznikla.

Wright, ktorý doteraz akúkoľvek spojitosť s menom Satoshi Nakamoto odmietal, sa nechal počuť, že tento pseudonym používal a že to vie dokázať. Odborníci na digitálne technológie však jeho tvrdenie spochybnili.

Austrálčan preto prostredníctvom webu zverejnil vyhlásenie, podľa ktorého sa už nebude snažiť presviedčať pochybovačov o pravdivosti svojho tvrdenia.

"Veril som, že sa mi roky anonymity a skrývania podarí hodiť za hlavu. To, čo sa stalo tento týždeň, keď som chcel zverejniť dôkaz o svojom prístupe k úplne prvým kľúčom, ma zlomilo. Už na to nemám odvahu," uviedol Wright a dodal: "Svet mi nikdy neuverí."

ZUG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Švajčiarsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.