Bratislavských škôlkam sa anonym vyhráža bombovými útokmi: Žiada 5000 eur

Materská škôlka
Materská škôlka Zdroj: TV Markíza

Polícia momentálne po vydieračovi pátra, ak mu preukážu vinu, hrozí mu desať až dvadsať rokov za mrežami.

Poplach v Bratislave. Za posledné dva dni niekto nahlásil bombu v 15 škôlkach. Žiada od nich výkupné 5000 eur, inak vraj budú terčom útoku. Výhražný mail, ktorý škôlkam poslal, je napísaný po anglicky, ale plný gramatických chýb.

„V blízkej budúcnosti bude vaša škôlka cieľom útoku. Aby ste sa tomu vyhli, musíte zaplatiť 5-tisíc eur na účet vedený v Bitkoinoch," píše sa v maile.

„Polícia v priebehu dnešného a včerajšieho dňa prijala celkovo 15 oznámení o hrozbe umiestnenia výbušnín v predškolských zariadeniach," povedala hovorkyňa polície v Bratislave Lucia Mihalíková.

Jednou zo škôlok, ktorým sa včera vyhrážali je aj súkromná škôlka v bratislavskej Dúbravke. Kvôli hrozbe bombových útokov museli včera evakuovať aj susednú štátnu škôlku. Riaditeľka na to rodičov upozornila mailom.

Kto stojí za výhražnými správami zatiaľ polícia nevie. Mail však nie je len plný hrozieb, ale aj chýb. Celý text navyše vyzerá, akoby bol preložený v niektorom z internetových prekladačov.

Ak peniaze na účte nebudú do 48 hodín, tak my sľubujeme vašej škôlke a deťom škody a bude to vaša hanba," jedna z chybných pasáži mailu.

„Vykonané policajné prehliadky so psom určeným na vyhľadávanie výbušnín hrozbu výbuchu ani v jednom prípade nepotvrdili," povedala hovorkyňa polície v Bratislave Lucia Mihalíková.

Polícia momentálne po vydieračovi pátra, ak mu preukážu vinu, hrozí mu desať až dvadsať rokov za mrežami.BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bomba

Dôležité udalosti