Surový útok na školáka. Za bieleho dňa ho okradli a zbili na chodníku

Bez názvu.png
Zdroj: TV Markíza

Kým sa tínedžer snažil všemožne bitkárom vymaniť z rúk, okoloidúci sa vraj len nečinne prizerali.

O útoku sa 15-ročnému školákovi zo Zlatých Moraviec nehovorí ľahko. Takto opisuje minúty hrôzy: „Išiel som sa iba prejsť. Zozadu ma chytili za rameno a jeden z nich mi povedal, aby som mu dal peniaze."

Dvaja neznámi sa vraj objavili z ničoho nič. Školák odmietol dať gaunerom peniaze. Chlapi vraj boli rovnako vysokí a cítil z nich alkohol. Nedostali peniaze, zapýtali iné. Protesty zrejme chlapov vyprovokovali. Za každú cenu zjavne nechceli odísť naprázdno.

Školák na chodníku utŕžil niekoľko rán päsťami do tváre. Potom im dal telefón. To ich na čas zabavilo a školák to využil na útek. Ukryl sa v obchode a odtiaľ zavolal pomoc.

Bitkárov vypátrali medzi známymi firmami

Policajti boli rýchli. O dve hodiny už mali gauneri putá na rukách. Bitkárov vypátrali medzi známymi firmami. No už bez mobilu. Ten sa im totiž bleskovo za pár eur podarilo predať. Dvojicu vraj prezradil aj alkohol, ktorý z nich bol cítiť.

Kuriózne je, že jeden zo surovcov mal presne o týždeň nastúpiť do väzenia za iné prehrešky. Za bitku sa tam dostal o pár dní skôr a možno aj na dlhšie. Za lúpež hrozí obom sedem až dvanásť rokov.
ZLATÉ MORAVCE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti