Domáce

Predpoveď na december: Aké budú Vianoce?

mráz
mráz Zdroj: Shutterstock.com

SHMÚ zverejnil výhľad počasia na december.

Prvé dva decembrové týždne budú o čosi chladnejšie ako obvykle, tretí týždeň očakávame častejšie zrážky no a štvrtý - sviatočný týždeň - by mal mať teploty aj zrážky v normále.

Takto v skratke vyzerá výhľad počasia na mesiac december, ktorý dnes na svojej webstránke shmu.sk zverejnil Slovenský hydrometeorologický ústav.

Pre úplnosť prikladáme celé znenie.

December 2013 na Slovensku ako celok očakávame v priemere:

TEPLOTNE SLABO PODNORMÁLNY

ZRÁŽKOVO NORMÁLNY

Prvý a druhý decembrový týždeň bude teplotne slabo podnormálný a zrážkovo normálny. Tretí týždeň taktiež teplotne normálny, ale zrážkovo slabo nadnormálny, teda vlhší ako je dlhodobý priemer. Posledný decembrový týždeň bude mať hodnoty teploty vzduchu aj zrážok v normále.

V nížinách býva priemer denných miním teploty vzduchu počas decembra od +1 do -4 stupňov a priemer denných teplotných maxím od 1 do 6 stupňov Celzia.

V hornatých oblastiach, najmä na severe Slovenska býva zvyčajne priemer denných miním teploty od -2 do -8 stupňov a priemer denných maxím od -1 do 4 stupňov.

Úhrn zrážok za december v nížinách i horských oblastiach je nerovnomerne rozdelený a v dlhodobom priemer sa pohybuje od 30 do 70 mm.


BRATISLAVA/TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.