IKEA predáva nákupné parky po celej Európe. Zmení sa niečo na Slovensku?

IKEA
IKEA Zdroj: Shutterstock.com

Reťazec aj po výpredaji bude disponovať ešte 25 nákupnými parkami.

IKEA sa rozhodla predať 27 svojich nákupných parkov po celej Európe. Zmeny vo vlastníctve nehnuteľností sa najviac dotknú Nemecka, kde sa spoločnosť zbaví až 12 areálov. Reťazec by tak mohol zo všetkých transakcií zarobiť približne 900 miliónov eur. Informáciu priniesla agentúra Bloomberg.

Dôvod predaja

„Obchodnou myšlienkou spoločnosti IKEA Centres je spoločne so svojimi nájomcami a obchodnými domami IKEA vytvárať príjemné a inšpiratívne miesta na stretávanie sa pre mnohých ľudí. Na to sa bude spoločnosť IKEA Centres zameriavať aj naďalej, s ambíciou vlastniť portfólio, ktoré túto myšlienku odráža," povedala hovorkyňa spoločnosti na Slovensku Zuzana Janove.

Zároveň dodala, že v tejto súvislosti spoločnosť plánuje zahájiť proces predaja vybraných nákupných parkov, ktoré nie je možné rozvíjať v súlade s ich obchodnou myšlienkou.

Chystá sa predaj aj na Slovensku?

Reťazec pôsobí aj na Slovensku a vlastní jedno nákupné centrum v Bratislave. „Na Slovensku vlastní spoločnosť IKEA Centres nákupné centrum AVION Shopping Park v Bratislave, ktorého sa plány predaja netýkajú," povedala Janove.

Na druhej strane v susednom Česku a Poľsku sa spoločnosť svoje nehnuteľnosti rozhodla predať. Okrem nich a spomínaného Nemecka si nových majiteľov hľadajú obchodné parky aj vo Francúzsku, Švajčiarsku, Švédsku a Fínsku.

Reťazec aj po výpredaji bude disponovať ešte 25 nákupnými parkami.


Kontakt na autora článku: marcisiak.marcel@markiza.sk

BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Predaj

Dôležité udalosti