V Leviciach konečne chytili podpaľača kontajnerov. Vysvetlil, prečo to robil

Takto dopadlo viacero kontajnerov v Leviciach.
Takto dopadlo viacero kontajnerov v Leviciach. Zdroj: TV Markíza

Za necelé dva roky zhorelo v meste už takmer 70 kontajnerov.

Kam vkročia, tam šľahajú plamene. Na juhu Slovenska vyčíňajú podpaľači kontajnerov a v ničení cudzieho majetku sa  zrejme vyžívajú. Policajti chytili 30-ročného muža, ktorý sa špecializoval na plastové smetiaky.

Príšerný pohľad, štipľavý zápach a mnohotisícové škody. Podpaľač si vzal do parády smetné nádoby na celom sídlisku v Leviciach. Mal ale smolu. Obyvatelia činžiakov ho zbadali a nahlásili.

Policajti ho zadržali bezprostredne po čine. Mladý muž sa aj priznal. Policajtom povedal, že vždy, keď išiel cez sídlisko, mal so sebou zapaľovač. Nad každým kontajnerom, ktorý mu prišiel do cesty, zapaľovačom cvakol a keď začal horieť, mal z toho zábavu.

Gabriel Šurányi z levickej radnice má na starosti komunálny odpad. Podpaľač mu narobil nejednu vrásku. Bezmála 20 kontajnerov po 200 až 250 eur .

Psychológa sme sa opýtali, čo si myslí o človeku, ktorého vášňou je podpaľačstvo. Jeho odpoveď prekvapuje. Takáto takzvaná návykovo impulzívna porucha vraj môže neraz prinášať aj sexuálne uspokojenie

Podpaľača posadili do policajnej cely. Za poškodzovanie cudzieho majetku mu hrozia tri roky vo väzení. Záľubu v zapaľovaní smetných nádob však majú viacerí. Za necelé dva roky zhorelo v meste už takmer 70 kontajnerov.


LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti