Po 40 rokoch sa rozhodol volať úplne inak. Ako na zmenu priezviska?

zmenil si priezvisko.jpg

Zmenu priezviska začal vybavovať na úradoch. Stálo ho to sto eur.

Zvykať si na nové priezvisko musia hlavne ženy. Po sobáši ho totiž často zmenia. Banskobystričan Robo to spoznal na vlastnej koži. Krátko pred dovŕšením štyridsiateho roku života sa rozhodol, že sa chce volať úplne inak. Robo je náš kameraman. Už pár týždňov sa volá Robo Beňo. Jeho predchádzajúce priezvisko sa mu totiž nepáčilo.


„Moje predošlé priezvisko bolo zložité, veľmi ťažko sa vyslovovalo. Na prvé počutie ho takmer každý dokomolil ," hovorí Robo. Pred časom menil aj miesto trvalého bydliska. Po rokoch sa teda odhodlal aj na zmenu mena. Po novom sa volá podľa starého otca z maminej strany.

Zmenu priezviska začal vybavovať na úradoch. Stálo ho to sto eur. Zmenu mena musíte úradníkom písomne zdôvodniť a oni vám to musia povoliť. Robo ale hovorí, že v jeho prípade to malo hladký priebeh. Zmeniť musel aj všetky doklady a úradné dokumenty. Chodenie po úradoch sa podľa neho dá zvládnuť za jeden jediný deň.

Možno si myslíte, že zmenu mena robia na matrike. To je však omyl. O radikálnu zmenu priezviska musíte požiadať okresný úrad. Robo Beňo má však za sebou ešte jednu ojedinelú zmenu. Zistil, že sa narodil v iný deň, než má v rodnom čísle. Zmenil teda aj to.

BANSKÁ BYSTRICA/TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Priezvisko

Dôležité udalosti