Pre výmysly "supersvedka" sa dostali viacerí za mreže. Situácia sa ale zvrtla

Ján Krajčík.
Zdroj: TV Markíza

Ku klamstvu sa priznal a hneď po priznaní opustil sieň. Vraj ho bolí chrbát.

Obvinil viacerých ľudí z niekoľkých vrážd a tí si, pre jeho tvrdenia, dlhší čas posedeli za mrežami. V Nitre sa vo štvtok (26. 5.) začal proces s policajným "supersvedkom". Situácia sa ale zvrtla a za mrežami teraz sedí on. Všetky obvinenia si Ján Krajčík vymyslel.

Na súd ho priviedla v putách väzenská eskorta. Teraz si odpykáva deväťročný trest za krivé obvinenie dlhoročného prokurátora. Krajčík napodobnil prokurátorov hlas a tvrdil, že za úplatok vykonštruuje trestné stíhanie štyroch mužov.

Tí mali podľa super svedka zavraždiť mafiánskeho bosa Petra Čongrádyho či podnikateľa Jána Kriška.  Dnes sú už skutoční Čongrádyho vrahovia za mrežami. Krajčíkovi za výmysly hrozili minimálne ďalšie štyri roky.

Obžalovaný sa ku krivým výpovediam v súdnej sieni priznal a následne ju opustil, pretože sa vyhovoril na bolesti chrbta

Priznanie mu nakoniec pomohlo a trest mu už nezvýšia. Nezodpovedanou však zostala otázka, prečo klamal. Okrem Štefana Borka a Viliama Mišenku falošne obvinil aj ďalších, napríklad Ľuboša Ferusa,či Karola Mela. Ten prostredníctvom svojho advokáta žiadal náhradu škody až 100-tisíc eur.

Muži, ktorí si odsedeli vo vyšetrovačke pre výmysly super svedka dlhé mesiace až roky, budú žiadať náhradu škody. A to od štátu.


NITRA/Dana Brixová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Svedok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.