Vyjadrenie vodiča, ktorý arogantnou jazdou pobúril internet. Zdvihne vám tlak

BkL6.bez_nazvu_png.jpg
Zdroj: TV Markíza

Podľa jeho slov ide o nedorozumenie.

Do redakcie nám množstvo pobúrených divákov poslalo video, ktoré zachytáva ďalšieho cestného piráta. Vodič na aute s poznávacou značkou Partizánskeho jazdil na trenčianskej ceste hlava nehlava. Zaradil sa pred sanitku, ktorá mala zapnuté sirény a uháňal, ako sa dalo.

Zábery nakrútili v sanitke. V tom čase v nej bol pacient, ktorého prevážali do nemocnice. Autor videa opísal, čo presne sa dialo na ceste: "Celú vzdialenosť od Bánoviec nad Bebravou až po Trenčiansku Turnú nedodržiaval predpísanú rýchlosť, bezpečnú vzdialenosť, využíval priestor vytvorený prednostnou jazdou sanitného vozidla, ktoré malo celú cestu zapnutú svetelnú a zvukovú výstražnú signalizáciu. Vodič ohrozoval cestnú premávku po celej ceste."

Vodič mercedesu sa vraj snažil sanitke pomôcť

Krátko pred vysielaním sa redaktorovi Petrovi Zimanovi podarilo stretnúť so samotným šoférom kabrioletu. Podľa jeho slov ide o nedorozumenie. Vraj si myslel, že v aute umiera pacient a sanitke sa snažil spraviť cestu.

„Predbehol som sanitku, zapol som výstražné svetlá, plus som trúbil. Snažil som sa jej uvoľniť cestu. Trúfal som si na takúto jazdu, aj keď som vedel, že riskujem svoj život" vyjadril sa.

Odborníci sa zhodujú, že tento šofér by nemal mať vodičský preukaz a namiesto dopravných policajtov by ho skôr mal riešiť psychiater.


Zábermi sa už zaoberá polícia

TRENČÍN/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vodič

Dôležité udalosti