Minulosť vodiča, ktorý blokoval sanitku, je poriadne pestrá

Boris Záhumenský.
Zdroj: TV Markíza

Prípadom sa nezaoberá len polícia, ale už aj prokurátor, ktorý už má k dispozícii aj záznam celej jazdy.

Vodič, ktorý si svojou bezohľadnou jazdou pred sanitkou poštval proti sebe takmer celé Slovensko, sa kajal. Priznal chybu, no stále opakuje, že chcel len pomôcť. V minulosti mal niekoľko rôznych prehreškov a rovnako tvrdí, že išlo o nedorozumenie. Polícia už začala trestné stíhanie.

Po zverejnení týchto záberov jazdy pred sanitkou sa zniesla vlna kritiky na hlavu šoféra, ktorý si dnes sypal popol na hlavu. Záchranári viezli do nemocnice v Trenčíne ženu. Vodič Mercedesu nerešpektoval výstražné znamenia. Zatiaľ čo sa všetci sanitke vyhýbali, on niekoľko kilometrov išiel pred ňou.

"Na úvod by som sa chcel ospravedlniť všetkým záchranárskym zložkám tohto štátu a ľuďom, ktorí pracujú v týchto službách. Vážim si ich prácu nesmierne a myslím si, že sú aj slabo za ňu ohodnotení," povedal Boris Záhumenský.

Týmito slovami začal rozhovor s nami. Sypal si popol na hlavu, no znalci a odborníci s ním zľutovanie nemali.

"Ohrozuje všetkých účastníkov cestnej premávky, ohrozuje posádku, ktorá preváža pacienta," povedal hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

"Hlavne by som ho poslal na psychotesty," povedal zase dopravný konzultant Maroš Palesch.

"Je to skôr prípad pre psychiatra, ako pre dopravných policajtov," myslí si tiež dopravný analytik Ján Bazovský. "Pokojne by som mu prišil aj paragraf všeobecné ohrozenie," dodal Palesch.

"Začali sme trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecné ohrozenie," potvrdila trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. "Budem si znášať všetky dôsledky tohto konania," povedal vodič Mercedesu Boris Záhumenský.

"Nemal som takto reagovať, porušil som viaceré zákony, aj keď som mal v úmysle, že pre záchranu života som nad tým nerozmýšľal," povedal.

V minulosti mal už viacero prešľapov. Raz dokonca vytiahol zbraň priamo na polícii. "Veľké nedorozumenie to bolo. Bol som vystavený ohrozeniu života priamo vo vestibule budovy polície jedným pánom, ktorý prišiel ozbrojený," bráni sa Záhumenský.

"Nooo, je pravda, že som vytiahol zbraň, ale to len z toho dôvodu, že ma policajt vyzval, aby som tú zbraň mu predložil," hovorí zase Michal Z., muž, ktorý mal Záhumenského ohrozovať.

Vo firme toho istého muža sa mal dokonca vydávať za policajta a od ekonómky tak získať jeho osobné informácie.

"Som povedal: Dobrý deň, som Boris Záhumenský. Ja som prišiel od polície a oni to poňali akože som príslušník zo silových zložiek a došlo k tomuto nedorozumeniu," tvrdí Záhumenský.

"On spravil zase sprostú moju ekonómku, že ona to zle pochopila, ako sme aj teraz zle pochopili, že on brzdil sanitku," hovorí Michal Z.

Tak ako odborníci vyzývajú k psychotestom, tak nás ľudia upozornili na to, že potrebuje pomoc a navštevuje odborného lekára. "No, toto sú myslím si otázky príliš osobného charakteru a nemienim to púšťať do médii, ani sa k nim vyjadrovať," hovorí Záhumenský.

Prípadom sa nezaoberá len polícia, ale už aj prokurátor, ktorý už má k dispozícii aj záznam celej jazdy.

TRENČÍN/ TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Sanitka

Dôležité udalosti