Zábery ako z akčného filmu. Polícia zadržala Slovákov prevádzajúcich migrantov

sokrates akcia.jpg
Zdroj: TVNOVINY.sk

Od mája 2014 previedli minimálne 95 migrantov a zinkasovali za to okolo 57-tisíc eur.

Piateho apríla tohto roka vykonala Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii akciu s krycím názvom Sokrates. Jej cieľom bolo rozbitie zločineckej skupiny prevádzačov, ktorú tvorilo 19 páchateľov. Viedol ich Afgánec Azimi S. žijúci v Maďarsku.

Na Slovensku mu pomáhali Ivan K. a Marcel M., ktorí zabezpečili na jednotlivé prevozy celkovo 14 vodičov. Prípravu prevozu a ubytovanie pre migrantov zase zabezpečovali Abdulah H. a Lahoo S. z Afganistanu.

Zdroj: ÚHCP P PZ

Skupina prevážala migrantov dvomi trasami. Jedna viedla z Maďarska cez územie Rakúska do Nemecka. Druhá z Maďarska cez Slovensko, Česku do Nemecka. V Rakúsku zadržala polícia štyroch vodičov a v Nemecku troch.

Vodiči prevzali migrantov od Abdullaha H. a Lahooa S. Potom organizátor Azimi S. kontaktoval Ivana K. o pripravených migrantoch a zabezpečil prevod peňazí.

Na území Slovenska zadržala polícia 7 prevádzačov. Vykonala tri domové prehliadky v okresoch Dunajská Streda, Senec a Galanta, pri ktorých zaistila dôkazy o ich trestnej činnosti. Do akcie Sokrates nasadili celkovo 110 policajtov zo Slovenska a Maďarska.

Zdroj: ÚHCP P PZ

Hlavného organizátora Azima S. a Lahooa S. stíhajú väzobne v Maďarsku. Na Abdulaha H. vydali v Maďarsku zatýkací rozkaz. U našich južných susedov stíhajú aj 9 Slovákov, z toho dvoch väzobne. Slovenská polícia obvinila 2 prevádzačov. Ivana K. vydali na základe európskeho zatýkacieho rozkazu do Maďarska. Ostatných obvinených budú trestne stíhať na slobode. Trest pre prevádzačov v Maďarsku vo výške do 16 rokov a na Slovensku do 8 rokov.

Pozrite si zábery z domovej prehliadky:


Zábery z Rajky:
BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Akcia

Dôležité udalosti