Už je zrejme známe, prečo dôchodca vo Vlčanoch zavraždil manželský pár

Vraha chytila polícia
Zdroj: TV Markíza

Deň po ohavnom čine sa vo Vlčanoch začína rozprávať o motíve vraha.

Z tragickej streľby, pri ktorej 76-ročný dôchodca zavraždil manželský pár sa v malej obci na juhu Slovenska stále ľudia spamätávajú. Deň po ohavnom čine sa vo Vlčanoch začína rozprávať o motíve vraha.

Posilnil sa v pohostinstve

Ten ešte chvíľu pred streľbou sedel v pohostinstve a s manželmi si mal ísť vybaviť starý spor o pozemky. Dôchodca Juraj vystrelil cez bránu rodinného domu, najprv na ženu, potom aj na jej manžela. Zbraň otočil aj na seba ale pravdepodobne sa zasekla. A tak sadol na bicykel a snažil sa odísť preč, cestu mu však zablokovala polícia.


Juraj, ktorý na manželský pár strieľal bol podľa mnohých čudák, veľa nenarozprával a väčšinu času trávil sám.

„Tak sa pamätám na toho pána, že raz mi rodičia povedali, že on už strieľal, keď som sa s ním v dedine stretla, tiež som sa ho bála," povedala dedinčanka Monika.

„Strieľal aj do vzduchu, všade, on bol už taký, zvykol to robiť keď mu preskočilo," vysvetlil pán v krčme.

Bol to čudák

Podľa dedinčanov to bol tichý a zvláštny človek, bolo na ňom vidieť, že je ako časovaná bomba, že raz vybuchne a bohužiaľ, vybuchol takouto formou.

76-ročný Juraj sa najskôr posmelil pohárikom v jeho obľúbenej krčme, no a potom sadol na bicykel a odišiel pred dom, kde manželský pár býval.

Podľa viacerých bol jeho motívom dávny spor o pôdu. Juraj údajne prišiel o pozemky a za vinu to dával práve manželom, ktorí na družstve pracovali.

nevedel vyriešiť právnou cestou , tak som to vyriešil ja. Toto povedal údajne policajtom. To, že mal na bývalého predsedu družstva dlhé roky ťažké srdce potvrdzuje aj to, čo po dedine rozprával na adresu nebohého muža.

Na motív vraždy sa novinári pýtali aj hovorcu národnej kriminálnej agentúry, tá ale stanovisko neposkytla.

VLČANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.