Safari pri Bánovciach nad Bebravou pokračuje, exotického vtáka stále nechytili

Nandu pampovému sa na slobode darí.
Zdroj: TV Markíza

Aj keď je zviera plaché ako sa zdá s ľuďmi má dobré skúsenosti.

"Synovec ho kŕmil minulý týždeň. Veď on je tu dva týždne už," hovorí záhradkár Milan. Zviera podľa záhradkárov vychádza zo žita na lúku, kde sa pravidelne pasie. Začiatkom týždňa sa ho pokúšali odchytiť mestskí policajti. Chytiť ručne sa ho nepodarilo, preto úrady privolali veterinára s puškou a špecialista z Nitry si nachystal uspávaciu látku.

„Prvý zásah bol úspešný, no zviera utieklo do poľa. Keď je zviera vystresované, tak mu môžeme dať aj niekoľko násobne vyššiu dávku a spať nebude," vysvetlil veterinár Ivan Inštitoris špecialista na odchyt zvierat.


Veľkému vtákovi sa na poliach pri Bánovciach zjavne darí a pokojne by tam prežil, nemá tu totiž prirodzeného nepriateľa. Aj druhý pokus bol úspešný, no nie a nie padnúť na zem, naháňačka sa tak ešte neskončila.

"Radšej teraz nech voľne behá, ako by mal uhynúť na predávkovanie," dodal. Exotické zviera teraz nechajú niekoľko dní na pokoji a potom sa ho pokúsia opäť odchytiť.

"Momentálne stále ešte nevieme, či sa vráti sem, alebo či bude pokračovať kvôli tomu stresu, ktorý tu zažil, v inom poli v inej lokalite," objasnil zamestnanec mesta Miroslav Schlesinger. Ak sa podarí Nandua pampového odchytiť, skončí v zoologickej záhrade v Bojniciach, ktorá má jediná oprávnenie chovať takéhoto vtáka.

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vták

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.