Na poštách sa chystá praktická novinka: Zabudnite na hotovosť

Pobočka Slovenskej pošty (ilustračné foto)
Pobočka Slovenskej pošty (ilustračné foto) Zdroj: TASR

„Spustenie tejto služby predpokladáme v druhej polovici tohto roka," povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Chodíte platiť účty na poštu? Čoskoro to budete môcť urobiť aj s prázdnou peňaženkou. Poštári sa rozhodli najpopulárnejšie operácie otvoriť aj pre platbu kartou.

Pošta už rokuje s bankami a nadnárodnými kartovými spoločnosťami. Do niekoľkých mesiacov chce dovoliť platiť na poštách debetnými aj kreditnými kartami ktorejkoľvek banky.

„Spustenie tejto služby predpokladáme v druhej polovici tohto roka. V súčasnosti prebiehajú rokovania so strategickými partnermi," povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Hovoria najmä o výške transakčných poplatkov. Keď sa dohodnú, skončí sa protekčné postavenie súkromnej Poštovej banky. Karty všetkých ostatných bánk totiž dnes poštári odmietajú.

„Nie som klientom Poštovej banky. Nechápem, prečo by som pri okienku Slovenskej pošty mal za to trpieť," posťažoval sa nám čitateľ Ján.

Pošta pripomína, že kým problém na jeseň nevyrieši, môže každý požiadať o jej vlastnú Poštovú kartu. Obišla Visu aj MasterCard a predvlani ju zriadila na vlastnom bezhotovostnom SK PAY systéme.

Bez veľkých nadnárodných korporácií sa už ale nezaobišlo zavádzanie systému predaja e-kolkov. V automatoch vďaka nim funguje akákoľvek karta.

„Z celkového počtu zákazníkov využíva túto službu takmer 30 percent klientov," doplnila Dorčáková.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovenská pošta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.