Opäť sme sa pozreli na čaje. Tentoraz sypané

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reflex

V reportáži z Reflexu vám ukážeme ako má vyzerať kvalitný čaj.

Čínske príslovie hovorí, že radšej tri dni bez soli ako jediný deň bez čaju. O tých vrecúškových by sa to s istotou povedať nedalo. Odvysielaná séria reportáží o analýze porciovaných ovocných a zelených čajoch viacerých rozčúlila a zároveň podnietila k jedinej otázke. Ako má vlastne ten kvalitný čaj vyzerať?

Po tom, čo sme odvysielali reportáže o ovocných a zelených vrecúškových čajoch zo supermarketov, väčšinu z vás zaujímalo len jedno - aký čaj teda piť a kde ho kúpiť? Sú východiskom z núdze špecializované predajne so sypanými čajmi? O tom, že sú o niekoľko úrovní vyššie ako tie porciované niet pochýb, avšak nečakajte ani nepoškvrnené diela prírody.

Aby sme to uviedli na správnu mieru, za čaj ako taký sa považuje zelený, biely alebo čierny - teda jedine ten, ktorý matka príroda nechala narásť na čajovníku. Ten najkvalitnejší - prvotriedny - by mal pozostávať z mladých výhonkov na vrchu rastliny. Ako zistíme, či nám naservírovali skutočnú kvalitu? Ukážeme si to na najpopulárnejšom zelenom čaji.

Odborníčka Milica Jahelková tvrdí, ak je niečo skutočne kvalitné, je to dobré samé o sebe. Aby sme ale z čaju dostali 100 percentný potenciál, musí byť dobre zvládnutá aj príprava.

My sme si to vyskúšali a s reflexáckou kamerou vám prinášame naše zistenia.


BRATISLAVA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti