Odborári odporúčajú voliť Fica

Fico
Zdroj: TASR

Hlavným dôvodom je kontinuita v zachovani sociálneho štátu.

Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR vyzýva svojich členov na účasť v marcových prezidentských voľbách. KOZ verí, že voliči vyberú kandidáta, ktorý podporí riešenie aktuálnych problémov predovšetkým v prospech ľudí, postaví sa proti zneužívaniu svetovej krízy ako dôvodu na znižovanie sociálnych a pracovnoprávnych štandardov všetkých zamestnancov. Schopnosť udržať sociálny zmier ponúka podľa odborárov Robert Fico.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu

"Sociálnodemokratický prezident - to je predovšetkým aktívna ochrana občanov štátu, garancia udržania doposiaľ dosiahnutých štandardov vo všetkých oblastiach života, udržanie stability Slovenska a výrazného sociálneho zmieru. Preto voľme istotu a stabilitu, voľme sociálny charakter štátu," apeluje KOZ.

Odborári vyzývajú voliť toho, kto v spolupráci s odbormi prispieva k modernému a spravodlivejšiemu spravovaniu spoločnosti na základe sociálnej spravodlivosti a solidarity.

"Robert Fico ako rešpektovaný politik európskeho formátu svojou kandidatúrou na prezidenta SR ponúka všetky svoje skúsenosti z domácej politickej scény, zahraničné politické kontakty i schopnosť viesť na Slovensku široký politický a sociálny dialóg a udržať výrazný sociálny zmier," tvrdí KOZ.

Konfederácia považuje sociálny štát v európskom priestore za znak konkurencieschopnosti a inštitút na ochranu zamestnancov, na zabezpečenie rastu životnej úrovne a sociálnych istôt obyvateľstva, ktoré sú pre väčšinu občanov mimoriadne dôležité.

"Uvedomme si zodpovednosť, ktorú máme! Hlava štátu, to nie je len predstaviteľ našej republiky v zahraničí, ale aj osoba, ktorá má veľký vplyv na chod domácej politiky. Využime preto svoje právo voliť!" dodáva KOZ.

Oficiálnymi kandidátmi na prezidenta SR sú premiér Robert Fico (Smer-SD), manažér a filantrop Andrej Kiska, expredseda KDH Ján Čarnogurský, šéf klubu KDH Pavol Hrušovský (KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS), Jozef Behýl, expolitik Milan Kňažko, nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka, nominant SMK Gyula Bárdos, Milan Melník, kardiológ Viliam Fischer, Stanislav Martinčko, kandidát KSS Ján Jurišta, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko a poslankyňa NR SR Helena Mezenská z OĽaNO.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.