Zúfalá matka! Vychovávateľka jej vraj takto dobila 9-mesačného syna

Malý Adamko má na tvári pomliaždeniny.
Malý Adamko má na tvári pomliaždeniny. Zdroj: Facebook/Marus Zatko

Matka podozrieva zariadenie, ktoré chlapček navštevoval iba týždeň.

Malý, iba 9-mesačný Adamko, prišiel z jasličiek v zúboženom stave. Má modriny na tvári aj pohryznutú ruku. Jeho matka podozrieva jasle, konkrétne učiteľku, ktorá sa mala o dieťa starať a dávať na neho pozor. Podala na ňu už aj trestné oznámenie.

Facebookom začala kolovať fotografia dobitého chlapčeka. Na sociálnu sieť ju zavesila babka malého Adamka.

Všetko sa to začalo v momente, kedy si matka prišla pre malého Adamka do jaslí. „Prišla som tam okolo 18.00h. Adamko strašne plakal, bol červený v tvári. Najskôr som si nič podozrivé nevšimla," povedala pre TV Markíza 25-ročná Veronika. Až vonku uvidela, že dieťa má na tvári odtlačok. Ako tvrdí, zrejme po facke. Na fotografii je vidieť, že chlapček má tvár plnú modrín a na ľavej ruke má stopy po pohryznutí.

Zdroj: Facebook/MaJko ZaJko

Veronika utekala s Adamkom na pohotovosť. Zaujímalo ju, čo povedia lekári. Tí podľa nej potvrdili, že chlapec má pomliaždeniny a ako tvrdí, povedali jej, že odtlačok po pohryznutí na ruke nie je od dieťaťa, ale od dospelého človeka. Rozhodla sa preto, že sa obráti na políciu.

„Polícia včera prijala oznámenie od matky, ktorá si prevzala 9-mesačné dieťa z jaslí v Trnave s podliatinou na tvári. Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci z prečinu ublíženia na zdraví na chránenej osobe závažnejším spôsobom konania, v štádiu pokusu," povedala pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Adamko nemá ešte ani rok a súkromné jasličky v Trnave navštevoval iba týždeň. Matka za starostlivosť platila 350 eur mesačne. Zo situácie je zúfalá. "Noc bola strašná, Adamko nespal, stále plakal," povedala Veronika.

Stanovisko sa pokúšame získať aj od vedenia jasličiek. V zariadení zatiaľ nikto nedvíha telefón, ani neotvárajú dvere.


TRNAVA/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jasličky

Dôležité udalosti