Prekvapivé zistenie. Takto sa (ne)kontrolujú súkromné zariadenia pre deti

kontrolaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Súkromné zariadenia pre deti sú Eldorádom nášho školstva.

Dnešné šokujúce správy otvorili Pandorinu skrinku. Súkromné zariadenia pre deti sú Eldorádom nášho školstva. Nikto ich nekontroluje a ich zamestnanci nepotrebujú prakticky žiadnu kvalifikáciu.

Zhrozené komentáre pod fotkou malého zbitého chlapčeka pribúdajú prakticky nepretržite. Ľudia žiadajú vysvetlenie.

Na rozhorčené reakcie sme sa pýtali na Asociácii súkromných škôl. Boli sme zvedaví, ako je to s registráciou a kvalifikáciou zamestnancov v takýchto zariadeniach. Na otázky sme dostali písomnú odpoveď.

V podnikaní s detskými jasľami vládne ešte väčšie Eldorádo

„Zariadenia na opatrovanie detí starších ako tri roky (škôlky, centrá), ktoré nie sú zaradené do siete, možno zriadiť a prevádzkovať na základe voľnej živnosti. Nepodliehajú kontrolám pedagogickej činnosti ako v prípade materských škôl zaradených do siete a nie sú oprávnené používať názov materská škola. Je ale možné v nich kedykoľvek vykonať kontrolu hygienických podmienok, dodržiavania zásad bezpečnosti a ochrany pri práci, inšpekciu práce," vyjadrila sa Saskia Repčíková z Asociácie súkromných škôl a školských zariadení.

Košická súkromná škôlka je neregistrovaná a tak sa aj jej názov sa môže zdať minimálne zavádzajúci. Rozdiel v dvoch písmenách znamená diametrálne iný systém kontroly a nárokov na zamestnancov. No a v podnikaní s detskými jasľami vládne ešte väčšie Eldorádo.

Ukazuje sa, že zveriť dieťa do opatery škôlky či jaslí je jedna vec, vec druhá, oveľa dôležitejšia, je poriadne si preveriť, kto a ako sa o dieťa bude starať.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti