Dvanásť potravín, ktoré dobre poznáte. Viete však aj o ich účinkoch?

shutterstock_44210785.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Možno budete prekvapení, v čom vám pomôžu.

Nechce sa vám míňať balík peňazí na to, aby vaše zuby boli dokonale biele? Žiarivý úsmev dosiahnete aj inak. Pozrite si zoznam potravín, ktorý uverejnil portál svetkolemnás. Dopomôže vám k vytúženému bielemu chrupu. Hneď vás upozorníme, že čokoládu tam nenájdete.

Jahody

Jahody sú jedno z najobľúbenejšieho ovocia. Nie sú obľúbené len pre ich výbornú chuť, ale aj pre kyselinu, ktorú obsahujú. Podľa amerického zubára Irwina Smigela pôsobia ako bielidlo a odstraňujú nechcené škvrny na zubnej sklovine.

Orechy

Najmä mandle by sa mohli stať vašou prírodnou náhradou za zubnú kefku. Ich konzumáciou sa totiž odstraňuje nepríjemný povlak zo zubov. Okrem toho sú aj plné bielkovín a tukov, ktoré vaše telo potrebuje.

Zdroj: shuterstock.com

Cibuľa

Ak si nezvyknete len tak zahryznúť do cibule, možno robíte chybu. Zabudnite na chvíľu na zápach z úst, ktorý spôsobuje. Cibuľa obsahuje látku alicin, ktorá je prospešná nielen pre zuby. Keďže je bezfarebná, nevytvára žiadne škvrny, práve naopak.

Jablko

Jablko v tomto zozname zrejme očakával každý. Nie je žiadnou novinkou , že posilňujú ďasná a podporuje produkciu slín. Navyše však neutralizuje baktérie, takže aj váš dych sa im poďakuje.

Jedlá soda

Skúsili ste si niekedy vyčistiť zuby jedlou sodou? Ak nie, možno by ste mohli vymeniť vaše pasty za tento „malý zázrak". Jedlá soda je základom bielidiel a vydrhne vám povrch zubov.

Zeler a mrkva

Táto zelenina obsahuje veľké množstvo vody, preto taktiež stimulujú produkciu slín, vďa čomu sa odplavia zvyšky jedál z vašich úst.

Brokolica

Nikdy sa vám neprilepí na zuby. Práve naopak, vydrhne vám povrch zubov a nevytvroí žiadne nežiaduce škvrny.

Zdroj: shuterstock.com

Syry

Ak ste milovník syrov, táto informácia vás určite poteší. Tvrdé syry obsahujú vápnik, ktorý posilňuje ďasná aj zuby. A vďaka tomu, že sú bezfarebné, zostanú vaše zuby biele.

Pomaranč

Okrem vitamínu C, ktorý je prospešný pre celkové zdravie obsahujú pomaranče aj kyseliny, ktoré bielia sklovinu. Odborníci pomaranče samozrejme odporúčajú konzumovať v primeranom množstve.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Voda

Aj vaše ústa potrebujú hydratáciu. Čistú vodu je dobré piť aj na večierku, napríklad popri pitiu červeného vína. Pozor si však treba dávať na rperlivú vodu, pretože spôsobuje eróziu zubnej skloviny.

Hruška

Nemáte po ruke žuvačku? Tak si dajte hrušku. Toto ovocie neutralizuje zápach z úst a odplavuje zvyšky jedál.

Mlieko a jogurty

Doktori sa zhodujú v tom, že mlieko aj jogurty pre ich obsah vápnika vám zaručene posilní zuby a vybieli povrch.

BRATISLAVA/svetkolemnas, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.