Na Turci útočil medveď. Dohryzený muž prehovoril o chvíľach hrôzy

muz.jpg

Pred šelmou vyliezol na strom, ale tá ho stihla pohrýzť.

Prechádzka sa takmer skončila tragédiou. Poľovník z Kláštora pod Znievom prežil hrozné chvíle. Jeho pes zrejme vyrušil medveďa a ten ho napadol. A to všetko iba kúsok nad dedinou.

"Videl som len hlavu a zuby, keď ma hrýzol, hlavu mal...no....určite to bol väčší medveď," povedal Jozef Pyšný. Takto opisuje stretnutie s medveďom 41-ročný poľovník. Všetko, čo sa udialo, sa podľa neho dalo počítať len na sekundy.

"To bol okamih, pes ku mne pribehol a už som len videl cez tie kríky, lomoz," opísal. Chlap v momente vyliezol na prvý strom. Rukami sa držal chabej haluze, kričal a kopal. A divá šelma hrýzla. "Tu mám rameno, lýtka, stehno a to isté na druhej strane," opísal svoje zranenia Jozef.

Po chvíli prestala a ušla. Jozef vraj dobre vie, že mal obrovské šťastie. A že si ho medveď kvôli rovnováhe nemohol pridržať labami. "Opretý bol o mňa a len ma hrýzol, keby som bol na zemi, tak by aj laby použil a by som mohol byť horšie na tom," dodal poľovník.

Uhryznutého poľovníka liečia v martinskej nemocnici. "Ide o hlboké rany, ktoré zasahujú do svalov, zatiaľ je stabilizovaný, nie sú tam ohrozené ani cievy ani nervy," povedal lekár Pavol Bobrovský.

"Tam nie je jeden medveď, tam ich je viac..keď som bol na posede, za 5 minút osem ich bolo na jednom mieste," opísal Jozef.

Strelnica a kalvária, kde medveďa videli, je blízko domov. Podľa starostky Kláštora pod Znievom sa tam chodia ľudia často prechádzať. Starostka žiada o odstrel medveďa.


KLÁŠTOR POD ZNIEVOM/zg, TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti