Domáce

Sexuálny predátor z Bratislavy prvýkrát odhalil svoju tvár

uchylweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Hrozí mu väzenie na sedem až 15 rokov.

Bratislavskí policajti obvinili z vydierania a sexuálneho násilia 27-ročného muža. Obeťami Rafaela T. z okresu Pezinok mali byť štyri dievčatá vo veku deväť až 13 rokov. Hrozí mu väzenie na sedem až 15 rokov. O prípade dnes informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Csaba Faragó. 

Zdroj: TVMarkíza

Faragó uviedol, že páchateľ si dievčatá najskôr vytipoval, potom ich sledoval a nakoniec sa s nimi dal do reči. "Dievčatá pod zámienkami vyhotovenia fotografií, ponúknutia rôznych odmien vo forme sladkostí, respektíve požiadania o pomoc, odlákal na odľahlé miesta, kde ich pod hrozbou násilia, respektíve použitia kuchynského noža prinútil vyzliecť sa a následne ich odfotil v oblasti genitálií. V dvoch prípadoch vykonal na maloletých osobách sexuálne násilie," povedal policajný riaditeľ. Všetky prípady sa stali v decembri 2013 a v januári tohto roku.

Rafaela T. zadržali 18. februára a podľa polície v súčasnosti čaká na rozhodnutie sudcu, či ho vezme do väzby. Doteraz nebol za podobnú trestnú činnosť stíhaný, v milosti bol raz odsúdený za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajti pri domovej prehliadke zaistili páchateľov mobilný telefón, počítač a kuchynský nôž, ktorým hrozil malým dievčatám. Policajti analyzovali aj biologické stopy. "Z predbežných výsledkov vyplynulo, že DNA profil porovnávacej vzorky z ústnej dutiny obvineného je zhodný s DNA profilom zaisteným zo spermatických stôp na bunde jednej z maloletých," povedal Faragó.


BRATISLAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.