Polícia už vypátrala vodiča, ktorý spôsobil smrť 27-ročného motorkára pri Modre

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: Polícia

Podľa polície mal spôsobiť smrteľnú dopravnú nehodu a odísť z miesta činu.

Vyšetrovateľ Policajného zboru vo štvrtok 16. júna vzniesol obvinenie voči 30-ročnému Marekovi pre trestný čin usmrtenia v súbehu s trestným činom neposkytnutia prvej pomoci. Podľa polície mal spôsobiť smrteľnú dopravnú nehodu a odísť z miesta činu. Informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Obvinený mal byť ako vodič osobného motorového vozidla účastníkom tragickej dopravnej nehody s vodičom motocykla Honda, ku ktorej došlo začiatkom tohto týždňa v katastri obce Modra.

"Podľa doterajších informácií v súčasnej dobe už obvinený dňa 13.6.2016 krátko pred 18.00 h viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia hatchback po ceste II/502 v smere od centra obce Modra, pričom v úseku križovatky s cestou III/1093 v smere na Harmóniu, počas odbočovania nedal prednosť v jazde oprotiidúcemu motocyklu zn. Honda CBR600F," uviedol Szeiff.

Následne podľa polície došlo k pádu vodiča motocykla a jeho nárazu do zadného kolesa a pravej zadnej časti vozidla Škoda Octavia.

"Nárazom utrpel 27-ročný vodič motocykla viaceré zlomeniny ako aj iné ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič vozidla Škoda Octavia bezprostredne po nehode zranenému mužovi potrebnú pomoc neposkytol, na mieste nehody nezotrval a v jazde pokračoval ďalej," doplnil Szeiff.

Za takéto konanie hrozí obvinenému v súlade so zákonom v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Modra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.