Jedno číslo spôsobilo v živote pani Anny peklo

Anna Miklošková z Veľkého Šariša.
Zdroj: TV Markíza

Pre údajnú chybu lekára musela rok čakať na rozhodnutie zdravotnej poisťovne, či jej preplatí zákrok.

Ošetrovali jej tam zranenú ruku no tvrdí, že v trnavskej nemocnici v živote nebola. Dôchodkyňa z Veľkého Šariša sa z výpisu účtu poistenca dozvedela že v jeden deň stihla navštíviť dokonca až troch lekárov, na miestach vzdialených stovky kilometrov. Ako sme ale zistili v tomto prípade lekári naozaj neklamali.

Pani Anna Miklošková neverila vlastným očiam. Z tohto výpisu zistila že pred rokom v lete utrpela úraz ruky. Obvodná lekárka v Cíferi ju s tým poslala do trnavskej nemocnice na oddelenie úrazovej chirurgie na ošetrenie malej rany.

Poranenú ruku vraj ale určite nemala, presne v ten istý deň totiž bola na vyšetrení u svojho obvodného lekára vo Veľkom Šariši. "Nemala som žiaden úraz ruky, ani v trnavskej nemocnici som nebola ani v Cíferi," povedal nám na kameru.

Bola presvedčená že z jej účtu lekári ťahajú peniaze, tak že si vykazujú fiktívne výkony. „Odkiaľ tam majú moje údaje a jak si ich dovolia pripisovať?" čuduje sa údajná pacientka.

Poriadne ju to nahnevalo, lebo odvody platila celý život a vážnejšie chorá nikdy nebola. O výpis z účtu požiadala po tom, čo jej poisťovňa nechcela uhradiť jeden zákrok. Podľa jej slov trvalo rok, kým jej ho schválili.

V trnavskej nemocnici nám potvrdili, že zranenú ruku vtedy pacientke na úrazovke skutočne ošetrovali, no nebola to pani Anna, ale iná žena z Bratislavy. "Z nášho pohľadu ide o chybu v kartičke poistenca alebo o mimoriadny prípad zhody rodných čísel," vysvetlil hovorca Fakultnej nemocnice Trnava Matúš Stračiak.

Všeobecná zdravotná poisťovňa však pochybenie odmieta. Nebolo ani prípad duplicitného rodného čísla . Chybu vraj urobil ošetrujúci lekár. Hovorkyňa poisťovne Petra Balážová povedala, že nesprávne zadal jednu číslicu a tak sa stalo že zdravotná starostlivosť bola priradená k inej poistenkyni.

Nezrovnalosti vo výpise z poisťovne pani Anke nedali dlho pokojne spávať. Teraz je však rada, že sa z toho napokon nevykľul podvod a lekárom môže opäť plne dôverovať.

Reportáž nakrútil vo Veľkom Šariši reportér Martin Jedinák.


VEĽKÝ ŠARIŠ/Martin Jedinák

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti