Lyžiarsky výcvik na Plejsoch skončil tragédiou! Učiteľka jej mohla zabrániť

Na svahu bolo sánkovanie zakázané.
Zdroj: TV Markíza

Pri marcovom lyžiarskom zájazde v Krompachoch vyhasol život iba 12-ročnej Mišky.

O tom, kto nesie za tragédiu zodpovednosť sa viedli iba dohady. Tri a pol mesiaca po nešťastí má polícia vo veci jasnejšie. Školský lyžiarsky výcvik sa zmenil na horor po tom, čo sa dve kamarátky vybrali sánkovať na priľahlý svah. Zišli na jeho strmšiu časť - jedna skončila v nemocnici, druhej už pomôcť nedokázali.


„Mladšie z dievčat bolo oživované priamo na mieste a aj počas transportu do košickej nemocnice kde napokon svojim zraneniam podľahlo," povedal hovorca Operačného strediska ZZS Boris Chmel.

Nemali sa tam sánkovať

Sánkovanie sa je na Plejsoch zakázané, Miška navyše na hlave nemala ani prilbu.

„Deti vyšli vonku, pýtali sa či sa môžu sánkovať, povedali, že áno. Boli s nimi chvíľu vonku ale potom mi povedal jeden chlapec, že učiteľky si odbehli na 5 minút do chaty, lebo nemali bundy na sebe. A práve vtedy keď odbehli do chaty, to nám povedala aj sama učiteľka : „Vtedy sa to stalo, keď som odbehla do chaty," vysvetlil Miškin brat Jakub.

Celú vec začala vyšetrovať polícia. Všetko smerovalo k tomu, že situáciu podcenil niekto z dozorujúcich pedagógov. Vyšetrovateľ nakoniec obvinil 31-ročnú učiteľku z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví. Hrozí jej až 5-ročné väzenie.

Neplnila si povinnosti

„Podľa uznesenia o vznesení obvinenia si neplnila riadne povinnosti pedagogického vedúceho na lyžiarskom výcviku. (vo večerných hodinách umožnila viacerým deťom voľný pohyb na lyžiarskom teréne," ozrejmil hovorca Krajskej prokuratúry Košice Milan Filičko.

Škola sa od incidentu k tragédii vôbec nevyjadruje. Podľa našich informácii tu obvinená učiteľka stále pracuje.

„Vyšetrovanie bude pokračovať i naďalej a po jeho skončení prokurátor rozhodne, či postaví obvinenú pred súd," dodal Filičko.

KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Učiteľka

Dôležité udalosti