Na veľkosti záleží: Čím väčší úlovok, tým spokojnejší rybár

Nahodené udice
Nahodené udice Zdroj: TV Markíza

Hovorí sa, že bodaj by som chytil takú rybu, aby som nemusel nikdy klamať.

Nahodiť a čakať. Niekedy aj celý deň. Na prvý pohľad to môže vyzerať nudne, no rybári si čakanie na záber užívajú.

„Dnes je rybárstvo v našich končinách hlavne o športe, o relaxe, o oddychu, o priateľstve a o zábave," povedal hospodár MO SRZ v Prievidzi Zdenko Čavojčin.

Václav je rybárom 36 rokov. Kedysi pracoval v bani a udica bola pre neho relaxom. Voľný čas trávi najradšej pri vode. A čo na to manželka?

„Moja manželka je taká, že je rada, keď som preč. Aspoň si oddýchne aj ona," povedal so smiechom Václav.

Na veľkosti vraj určite záleží. Teda aspoň podľa rybárov. Čím väčší úlovok, tým spokojnejší rybár. „Hovorí sa, že bodaj by som chytil takú rybu, aby som nemusel nikdy klamať. Takže určite čo najväčšia ryba, to je snom každého rybára," povedal Čavojčin.

Sen sa určite splnil rybárovi Tomášovi. Vlani neďaleko Balatonu chytil takéhoto kapra obra. Vážil takmer 48 kilogramov a meral 125 centimetrov.

V 80. rokoch 19. storočia mal právo loviť ryby len ten, kto vlastnil pozemok, na ktorom sa vodná plocha nachádzala. Dnes je u nás takmer 120-tisíc registrovaných rybárov. A nie je rybár ako rybár.

„Sú rybári, ktorí lovia nadmerné množstvo rýb. Sú rybári, ktorí vôbec nejedia ryby a púšťajú všetky. Sú rôzne kategórie, sú dobrí aj zlí ako všade inde," uzavrel Čavojčin.PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prievidza

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.