Primátor Žiliny odmietol originálny darček, aktivisti zostali sklamaní

Darovaný bicykel
Zdroj: TV Markíza

Kúpili mu bicykel, nech sa povozí po cyklotrasách, ktoré neexistujú.

Takto originálne sa snažili upozorniť občianski aktivisti žilinského primátora Igora Chomu, ktorý sľuboval, že vybuduje cyklomesto.

Limitovaná edícia

Aktivisti tvrdia, že primátor na cyklistov zabudol a kúpil si novú limuzínu.

"Tak toto je špeciálny darček na dvoch, síce starých, no funkčných kolesách. Jedná sa o vyššiu strednú triedu, je to limitovaná edícia, ktorá sa v súčasnosti žiaľ už nevyrába," vysvetlil aktivista Krištof.


Pred asi dvoma týždňami vytvorili aktivisti verejnú zbierku.

"Na bankový účet nám prišiel jeden finančný príspevok dve eurá. Potom sa to však rozbehlo a ľudia začali na primátorský bicykel prispievať. Vyzbierali sme 83 eur, 46 centov, ktoré sme sa po veľmi, veľmi starostlivom zvážení rozhodli investovať do tohto bicykla," ukázal aktivista.

Darček odmietol

Na radnici dnes zasadalo mestské zastupiteľstvo, kde chceli aktivisti primátorovi bicykel odovzdať. So špeciálnym darčekom neprešli ani cez bránu radnice, primátor si ho totiž odmietol prevziať.

„Ja osobne bicykel mám a myslím si, že je dôležité, darovať ho niekde do detského domova, kde sa deti potešia," rozhodol sa primátor Choma.

Primátor budovanie cyklotrás sľuboval pred voľbami ako jednu z hlavných priorít. Aktivisti tvrdia, že nepribudol ani jeden cyklochodník, no mesto kúpilo novú limuzínu a dôchodcovia a študenti jazdia autobusmi zadarmo.

Bicykel rozhodne neskončí na smetisku, vraj sa na ňom za symbolickú sumu bude môcť previesť ktokoľvek.

ŽILINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bicykel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.