Bugár s Procházkom sa opäť zastali Kaliňáka

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár a predseda strany #Sieť Radoslav Procházka.
Zdroj: TASR

Minister vnútra bude čeliť opozičnému pokusu o odvolanie vo štvrtok 30. júna.

Koaličná rada nesúhlasí s návrhom na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) z funkcie. Oznámil to dnes predseda Mosta-Híd Béla Bugár po rokovaní rady. Kaliňák bude čeliť opozičnému pokusu o odvolanie vo štvrtok 30. júna. Keďže má podporu koalície, odvolávanie by mal ustáť rovnako ako 7. júna, kedy ho opozícia odvolávala naposledy.

"Je veľa otázok. Otázky a indície nie sú dôkazy. Preto sme sa takto rozhodli," vysvetlil Bugár podporu pre Kaliňáka. Pripomenul, že kauza daňového podvodu Ladislava Bašternáka sa ďalej vyšetruje. "Počkáme na výsledok," vyhlásil Bugár s tým, že potrebujú dôkazy.

Šéf Mosta-Híd verí vo vyšetrenie kauzy, hoci v minulosti kauzu polícia zamietla pod koberec. "Verejný tlak mení aj tlak vyšetrovateľov. Odporúčam vám, aby ste verili aj vy," povedal Bugár. Kaliňáka chce opozícia odvolať pre jeho prepojenie na podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. Pre daňovú kauzu čelil odvolávaniu už 7. júna, kedy ho koalícia podržala. Opozícia okrem mimoriadnej schôdze organizuje aj protesty za odchod Kaliňáka, na ktoré chodia tisícky ľudí.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Radoslav Procházka

Dôležité udalosti