Skutky piatich policajtov, ktorí mali kšeftovať s vodičákmi, boli premlčané

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Mohli skončiť za mrežami, ale pre nečinnosť súdu si užívajú slobodu.

Piati policajti mohli skončiť za mrežami, ale pre nečinnosť súdu si užívajú slobodu. Prípad sa naťahoval tak dlho, až kým neboli skutky premlčané. Hoci sa napokon sudca sám vyzliekol z talára, maslo na hlave má aj nečinný prokurátor. Spôsob akým potrestali jeho pripomína známu vetu: "Na Slovensku je to tak!"

Policajti z bratislavského dopravného inšpektorátu mali kšeftovať s vodičskými preukazmi. Hoci všetkých obvinili, pred súd sa ani nedostali. Sudca Pavol Dekánek v tomto prípade päť rokov nepohol prstom a nevytýčil jediné pojednávanie.

Jeden z pätice policajtov sa dokonca vrátil pracovať na ministerstvo vnútra.


Zodpovedné za premlčanie skutkov piatich policajtov sú dve strany - nečinný sudca a prokurátor, ktorý na jeho nečinnosť neupozornil. Ako ich potrestali?

Sudca Pavol Dekánek vyzliekol talár a odišiel sám. Po našej reportáži začali preverovať aj nečinného prokurátora. A dobre počúvajte, aký verdikt nad ním komisia pred pár týždňami vyriekla:

"Disciplinárne konanie bolo zastavené nakoľko uplynula doba počas ktorej bolo možné vyvodiť voči nemu zodpovednosť."

To znamená, že nečinného prokurátora nepotrestali, kým mohli. Právnicky povedané aj toto je už premlčané. Túto situáciu generálny prokurátor nekomentuje s tým, že do činnosti disciplinárnej komisie nemôže nijako zasahovať.

Zdá sa, že piati nevinní policajti sú len akousi špičkou ľadovca. Tento istý prokurátor bol nečinný aj v ďalších 20 prípadoch. Ani zato mu však prísny trest neudelili.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajti

Dôležité udalosti