Focus: Danko a Bugár sú ľuďom najsympatickejší

Predseda SNS Andrej Danko a predseda Mosta-Híd Béla Bugár
Predseda SNS Andrej Danko a predseda Mosta-Híd Béla Bugár Zdroj: TASR

Najmenšie sympatie u ľudí majú Marian Kotleba a Radoslav Procházka.

Najsympatickejším predsedom parlamentných politických strán je podľa ľudí Andrej Danko (SNS). Svoje sympatie mu vyjadrila asi polovica (50,2 %) opýtaných respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus uskutočnenom v dňoch 14. až 20. júna na vzorke 1003 respondentov formou osobného dopytovania.

Za Dankom nasleduje Béla Bugár z Mosta-Híd (43,3 %), predseda Smeru-SD Robert Fico (36,4 %), Richard Sulík z SaS (35 %), Daniel Lipšic z OĽaNO-NOVA (30,2 %), predseda strany Sme rodina Boris Kollár (30 %) a Igor Matovič z OĽaNO-NOVA (28,2 %).

Najmenšie sympatie u ľudí majú Marian Kotleba (19,8 %) zo strany Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko a Radoslav Procházka zo #Siete (19,3 %). Najvyšší nárast sympatií zaznamenal oproti vlaňajšiemu júnu Danko, a to o 19 % a Sulík o 15 %.

Najvyššiu mieru nesympatií vyjadrili ľudia Kotlebovi (73,4 %) a Procházkovi (72,6 %). Nasledujú Matovič (64,4 %), Kollár (61,7 %), Lipšic (59,3 %), Fico (58,2 %) a Sulík (57,5 %). Najmenej nesympatický je verejnosti Danko (37,1 %). Najvýraznejší nárast nesympatií v porovnaní s minulým rokom dosiahol Procházka, a to o 30 %.

Respondentom bola zo strany agentúry položená otázka: "Budem vám postupne čítať mená politikov. Pri každom z nich mi prosím povedzte, či ste o ňom už počuli a ak áno, do akej miery vám je sympatický alebo nesympatický?"

Prieskum nezachytáva aktuálny škandál okolo poverenia viesť schôdzu. Téme sme sa viac venovali TU

BRATISLAVA/TASR, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti