Aj slovenskí muži chcú byť krajší. Tento zákrok podstupujú najčastejšie

Aj muži chcú byť krajší
Zdroj: shutterstock.com/ Badger81

Skrášľovacie operácie sú na celom svete na vzostupe.

Záujem mužov o skrášľovacie operácie rastie. Tento trh už nie je len doménou žien. V rozhovore pre agentúru TASR to povedala odborníčka na estetickú medicínu Natália Marková. „Mám osobnú skúsenosť, že približne tretinu pacientov tvoria muži. U nich dominuje plastická operácia horných viečok a toxínové injekcie do mimických svalov," dodala Marková.

Záujem mužov o operácie horných viečok súvisí s ústupom manuálnej práce. „Muži viac pracujú v kanceláriách a pri počítačoch, čo je extrémne zaťažujúce pre oči. Pokiaľ máte previsy pokožky nad viečkom, tak je to limitujúci faktor pri práci, aj pri športovaní. Samozrejme, nezanedbateľný je aj estetický efekt," upozornila Marková.

Skrášľovacie operácie sú na celom svete na vzostupe. Je to rastúci trh na všetkých kontinentoch. „Najzaujímavejšie trhy sú USA, Ázia a Latinská Amerika. Najpopulárnejšími zákrokmi sú úprava pŕs a úprava očných viečok," dodala Marková s tým, že hoci sa špičkový vedecký vývoj v tejto oblasti medicíny robí najmä na starom kontinente, Európania sú veľmi uvážliví pri rozhodovaní o možnom zákroku pri plastickej chirurgii.

„Pred akýmkoľvek zákrokom sa veľa pýtajú a premýšľajú, čo považujem za výhodu. Medicína nie je presná veda a vždy v nej existujú riziká. Aj preto dominujú neinvazívne metódy. Pre plastických chirurgov sú tieto metódy tiež zaujímavé, pretože im to rozširuje trh a zväčšuje potenciálnu klientelu. Najmä starší ľudia nechcú podstupovať operácie s celkovou anestéziou. Často sú ochotní zaplatiť aj vyššiu sumu, len aby podstúpili neinvazívny zákrok," dodala Marková.

BRATISLAVA/ TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti