Vlastníte prívesný vozík? Dávajte si pozor na tieto veci

17 SK Koleso na taznom.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Stačí jedno číslo v technickom preukaze alebo jedno chýbajúce koliesko a môžete mať problém.

Ak vlastníte prívesný vozík, poriadne si ho skontrolujte. Stačí jedno číslo v technickom preukaze alebo jedno chýbajúce koliesko a môžete mať problém. Nielen na cestách, keď vás zastavia policajti, ale i pri technickej kontrole.


Klasický malý, najbežnejšie používaný. Prívesný vozík vyzerá rovnako, ako keď ste si ho kúpili od výrobcu. Keď po štyroch rokoch prišiel čas na prvú technickú kontrolu, pán Jakub svoj vozík zodpovedne pripravil. No problém sa objavil. Vozíku chýba koliesko.

„Ak zaťaženie na ťažnú tyč (oje) prívesu so stredovou nápravou DC prevyšuje 50 kg, musí byť príves na prednej previsnutej časti pred nápravou alebo na ťažnej tyči vybavený podperným zariadením nastaviteľným na výšku," povedala Karolína Ducká, hovorkyňa Ministerstva dopravy SR.

Veľkosť vozíka nerozhoduje, rozhoduje údaj v osvedčení o evidencii alebo priamo na výrobnom štítku. Technickou kontrolou prejdete aj bez kolieska, no iba na tridsať dní. Dovtedy musíte siahnuť do peňaženky. Skontrolovať si vozík a doklady od neho sa tak oplatí. Myslieť si, že je relatívne nový a teda v poriadku, nestačí.

Podľa tohto mladého Svidníčana podobné opletačky s prívesnými vozíkmi zrejme bude mať mnoho Slovákov. V staniciach technickej kontroly na to dávajú veľký pozor a vylúčené nie je ani to, že podobne budú postupovať aj policajti na cestách.

SVIDNÍK/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.