Zranení migranti pri Bratislave: Takto sa stala nehoda

Ilustračná snímka z nehody.
Zdroj: TV Markíza

Vodič smeroval k hraničnému priechodu Kittsee, ale nezvládol riadenie a v obrovskej rýchlosti havaroval.

V noci z piatka na sobotu chceli policajti skontrolovať Volkswagen Sharan na hraničnom priechode. Vodič ale na ich pokyny nereagoval a začal unikať. Hliadka ho prenasledovala. Informuje portál cas.sk.

Vodič smeroval k hraničnému priechodu Kittsee, ale nezvládol riadenie a v obrovskej rýchlosti havaroval. Policajti za ním brzdili z rýchlosti 180 km/h.

Pri nehode sa zranilo deväť ľudí, z toho päť detí. Deti previezli záchranári do detskej fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch a dospelých do petržalskej nemocnice na Antolskej ulici. "Na mieste nehody sme im poskytli bezodkladnú prednemocničnú zdravotnú starostlivosť," povedal hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) Andrej Hirjak. Po nehode boli všetci zranení pri vedomí. Zranené mali viaceré časti tela.

Najmladšie zranené dieťa pri dnešnej dopravnej nehode blízko slovensko-rakúskych hraníc malo päť mesiacov, najstaršie desať rokov. Do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave (DFNsP) ich záchranári celkovo priniesli päť. TASR to potvrdila hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická. Podľa nej nie sú slovenskej národnosti.


"Pacienti sú v tomto čase hospitalizovaní. Jedno dieťa museli lekári operovať," povedala Kamenická. Deti utrpeli počas nehody otrasy mozgu, tržné rany a pomliaždeniny. "V súčasnosti podstupujú rôzne vyšetrenia," dodala hovorkyňa. Okrem detí sa počas nehody zranili podľa záchranárov aj dvaja dospelí. Tí sú hospitalizovaní v petržalskej nemocnici na Antolskej ulici.

 "V nemocnici na Antolskej ulici sme prijali jednu pacientku s viacerými zraneniami, je mimo ohrozenia života. Poskytujeme jej maximálnu zdravotnú starostlivosť," povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Zuzana Eliášová, pod ktorú zdravotnícke zariadenie patrí. Žena dnes podstúpi operáciu.

V súvislosti s nehodou prijala UNB aj dvoch pacientov na bratislavských Kramároch. "Naši zdravotníci ich ambulantne ošetrili a následne ich prepustili," dodala hovorkyňa.

V havarovanom aute boli nelegálni migranti zo Sýrie, Iraku a Iránu

Posádku havarovaného vozidla z dnešného rána tvorili nelegálni migranti z Iraku, Sýrie a Iránu, ktorí boli žiadateľmi o azyl v Maďarsku. Potvrdil to hovorca policajného prezídia Michal Slivka. K nehode došlo v blízkosti hraničného priechodu Jarovce - Kittsee, keď policajná hliadka zastavovala podozrivé vozidlo.

"Išlo o dodávku prepravujúcu nelegálnych migrantov z Maďarska cez územie Slovenska do Rakúska. Vodič podozrivého vozidla nerešpektoval zvláštne výstražné a zvukové znamenia, ani svetelné znamenie STOP a s vozidlom prudko zrýchlil. Snažil sa hliadke uniknúť rýchlosťou prekračujúcou 160 km/h, čím ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Policajná hliadka bola nútená použiť opakovane varovný výstrel do vzduchu. Unikajúce vozidlo sa v rýchlej jazde prevrátilo na strechu," popísal udalosti Slivka.

Vodič vozidla bol obmedzený na osobnej slobode. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru už začal trestné stíhanie vo veci prevádzačstva, ublíženia na zdraví a všeobecného ohrozenia, za čo hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov.

BRATISLAVA/ cas.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti