Domáce

Po nehode autobusu a hasičov zostávajú v nemocnici štyria ľudia

Nehoda v Bratislave
Zdroj: TV Markíza,

Najvážnejšie je na tom cestujúci s poranenými pľúcami.

Po sobotnej nehode autobusu a hasičského auta v bratislavskom Lamači zostávajú v nemocnici štyria ľudia. Najvážnejšie je na tom cestujúci s poranenými pľúcami. "Je pri vedomí, na jednotke intenzívnej starostlivosti," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Petra Stano Maťašovská. Ťažké zranenie má aj cestujúca, ktorá utrpela otvorené zlomeniny predkolení, čaká ju operácia. 

V nemocnici zostáva aj cestujúca s pomliaždeným driekom a cestujúci s rozsiahlou tržnou ranou na hlave. Ďalších troch stredne ťažko zranených trápi poranená chrbtica, zranená hlava, zlomená kľúčna kosť a poškodenie chrupu. "Po ošetrení mohli ísť domov a čaká ich liečba. Je predpoklad, že doba liečenia bude tri až päť týždňov," hovorí Stano Maťašovská. Po nehode vyšetrili v UNB 17 ľudí, vrátane troch hasičov. Šlo o 11 mužov a šesť žien. Desať ľudí, vrátane vodiča autobusu a troch hasičov, malo ľahšie zranenia, najmä pomliaždeniny, odreniny, malé tržné rany, úlomky skla pod kožou a podvrtnutia. V nemocnici zostať nemuseli. 

Zdroj: SITA

Dopravná nehoda sa stala v sobotu približne o 16:15 na svetelnej križovatke pred obchodným domom na Lamačskej ceste. Hasičské vozidlo išlo po Lamačskej ceste v smere von z mesta so zapnutým zvláštnym výstražným a svetelným zariadením. Z dosiaľ nezistených príčin sa na križovatke zrazilo s autobusovou linkou číslo 63, ktorá vychádzala od obchodného domu. Presné príčiny dopravnej nehody a mieru zavinenia vyšetrujú. 

Zdroj: SITA

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.