Domáce

Krutosť v Blatnej na Ostrove: Niekto hodil do kríkov zabitého psíka

unnamed-2.jpg

Keď snímku zverejnilo občianske združenie Pes v núdzi, zbavil sa dôkazov.

Ľudská krutosť zrejme nemá hranice. Pri prechádzke so psom čakal na mladú slečnu v obci Blatná na Ostrove (okres Dunajská Streda) hrozný pohľad. V kríkoch za pneuservisom našla pohodenú škatuľu, v ktorej bol mŕtvy psík. Bola to zrejme sučka zlatého retrívera alebo jej kríženca s krvavou ranou na hlave.

Slečna Tatiana bola zhrozená. Psíka si odfotografovala a informovala o prípade občianske združenie „Pes v núdzi" v Sielnici, odkiaľ si sama adoptovala domáceho miláčika.


Ako nás informovala predsedníčka združenia Dominika Homolová, domnievajú sa, že sučku niekto krutým spôsobom zabil a neskôr vyhodil v škatuli von.

„Riešili sme ďalší postup, sučku sme chceli dať na pitvu a následne pátrať po človeku, ktorý to spôsobil," uviedla pani Homolová.

Keď snímku psa zverejnili na Facebooku, Tatiana sa vrátila k pneuservisu, aby vzala telo psíka. Škatuľa s mŕtvolou tam ale už nebola. Niekto chcel zrejme zničiť dôkazy.

Týranie a usmrtenie zvierat je na Slovensku trestný čin a v prípade dokázania viny hrozí páchateľovi aj väzenie. Organizácie „Pes v núdzi" preto verejnosť žiada o pomoc. Hľadajú sa akékoľvek informácie, ktoré by viedli k páchateľovi.


BLATNÁ NA OSTROVE/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.