Orechy. Čo ste o nich ešte nevedeli

Orechy a mandle - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Vlašské orechy majú podľa niektorých vedcov blahodarný vplyv na potenciu a kvalitu spermií.

Zdroj: Shutterstock.com

Vianoce a orechy? Tie jednoducho patria k sebe. Poradíme vám, ktoré majú aké účinky a pridáme pár informácií, o ktorých ste možno ešte nepočuli.

Vlašské orechy znižujú hladinu cholesterolu. Podľa vedcov vám stačí 30 g denne a výsledky budú vidieť už za mesiac. Vraj majú aj blahodarný vplyv na potenciu a kvalitu spermií. Informuje tn.cz.

Arašidy potom zase pomáhajú s chudnutím. Tuky, bielkoviny a vláknina v arašidoch vám pomôže udržať pocit sýtosti na dlhšiu dobu, takže nebudete mať chuť dávať si ešte nejakú desiatu. Pistáciové oriešky zase znižujú krvný tlak. Snáď najväčšou studnicou prírodného vitamínu E sú potom lieskové orechy.

Ako oživiť staré orechy?

Staré vlašské orechy sa zle lúskajú a majú takú zatuchnutú chuť. Päť dní pred lúskaním ich namočte do osolenej vody. Výsledok vás naozaj prekvapí.

Vďaka namočení prebudíme v orechoch spiace enzýmy. Pre aktiváciu enzýmov v orechoch a semenách existuje veľmi jednoduchý postup. Orechy a semená očistíme a premyjeme vo vode. Akákoľvek nečistota by mohla začať fermentovať a tak by nepríjemne zmenila chuť. Potom ich už len vložíme do nádoby s destilovanou alebo prefiltrovanou vodou a necháme 5 až 30 hodín namočené.

BRATISLAVA, tn.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti