Domáce

Podpaľač zlikvidoval tri luxusné autá v dedinke pri Dunajskej Strede

Zhorené autá v obci Šuľany pri Dunajskej Strede.
Zdroj: TV Markíza

To, či ide o vybavovanie účtov, zisťujú vyšetrovatelia. Ak podpaľača chytia a dokážu mu vinu, hrozia mu tri roky za mrežami.

Mafiánske praktiky na južnom Slovensku! Pri Dunajskej Strede v noci vyčíňal podpaľač. Podnikateľovi zhoreli luxusné autá za desiatky tisíc eur. Nepomohla ani duchaprítomnosť susedov, ktorí povyťahovali hadice, aby susedov majetok zachránili.

Pozrite sa čo zostalo z luxusných áut. Ľudí v dedine pri Dunajskej Strede zobudili po polnoci výbuchy. Plamene šľahali do 15-tich metrov. Žena zo susedstva nám povedal, že sa veľmi bála o svoj dom. „To bolo hrozné voľačo, búchalo, trieskalo, lietalo".

Istý muž privolal policajtov, snažil sa ešte živel zastaviť. Okresný riaditeľ hasičov z Dunajskej Stredy Csandal povedal, že hasiči po príchode na miesto nešťastia videli tri horiace autá BMW, Audi a Jaguár. Oheň sa im podarilo lokalizovať a zlikvidovať.

Muž, ktorý má vozidlá v užívaní, podľa susedov - podniká s autami. Ešte jedno stihol preparkovať. Od začiatku bolo jasné, že vozidlá ktosi úmyselne zapálil. Podpaľač polial všetky autá benzínom, stopu zachytil špeciálne vycvičený policajný pes.

Vzorky vzali na rozbor. V rukách expertov skončila aj táto bandaska s benzínom, ktorú tam páchateľ odhodil.

Okresný riaditeľ dunajskostredských hasičov tvrdí, že pri požiaroch áut rozhodujú prvé minúty. Podľa Csandala ak je to viac ako tri minúty, tak potom sú vozidlá úplne zničené.

Prečo to niekto urobil si susedia nevedia vysvetliť. Rodina podľa nich problémová nie je. Do Šulian sa prisťahovali približne pred rokom a pol.

Či si s mužom takýmto spôsobom niekto vybavoval účty alebo prečo to spravil, sme sa chceli spýtať aj užívateľa áut. S médiami hovoriť nechcel. Škodu odhadli na 120-tisíc eur, jedno z áut bolo úplne nové. Stálo vyše 70-tisíc.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci a na objasnení prípadu kriminalisti intenzívne pracujú. Ak podpaľača chytia a dokážu mu vinu, hrozia mu tri roky za mrežami.


ŠUĽANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.