Vlasy, nechty aj pokožka dostávajú v lete poriadne zabrať. Tu sú rady odborníkov

Pleti by sme mali počas leta venovať dvojnásobnú starostlivosť.
Zdroj: TV Markíza

Starostlivosť by preto mala byť počas letných mesiacov o niečo vyššia.

Vlasy, nechty a pokožka dostávajú v lete poriadne zabrať. Slnko ich vysušuje a strácajú vitamíny. Starostlivosť by preto mala byť počas letných mesiacov o niečo vyššia. Poradíme vám, ako sa tomu vyvarovať .

Pleti by sme mali počas leta venovať dvojnásobnú starostlivosť. Nemali by sme zabúdať na ranné a večerné čistenie. Platí to najmä pre tých, ktorí majú problémy s akné. Kozmetička radí aj vyhýbať sa mejkapu.

Cez leto by sme mali používať krémy s vyšším obsahom vody a hlavne by mali obsahovať UV faktor aspoň 25+. V lete sa nám viac vysušuje, mali by sme ju hydratovať a nemali by sme ju zaťažovať," radí kozmetička Monika Chlpíková.

Možno milujete behať v lete bosí, ale radšej to nepreháňajte. Práve z toho dochádza k rohovateniu pokožky na nohách.

Koža odoláva mechanickým vplyvom a tým, že nosíme otvorenú obuv vplývajú na ňu vonkajšie vplyvy. Je možné, že sú tvrdšie päty," upozorňuje pedikérka Martina Tóthová.

Doprajte si farebnú pedikúru, v lete sú žiadané šťavnaté a výrazné farby. Veľkou pomocou sú pre ženy aj mihalnice, ktoré pôsobia, že sú neustále upravené. Nemusia sa líčiť a šetrí to čas. Dnes je táto procedúra už aj finančne dostupnejšia. 4D, 5D volume mihalnice, existujú rôzne hrúbky, dĺžky, môže si žena zvoliť, čo jej je prirodzené. Nie je dobre, keď je to urobené neodborne. Môže to vyvolať zápaly očí, puchnutia, až infekcie. Vydrží to od tri až päť týždňov," radí vizážistka a kozmetička Veronika Menzey.

V lete potrebujú aj nechty zvýšenú starostlivosť. Podľa nechtovej dizajnérky Denisy Mikulovej ich treba hydratovať a dodávať im vitamíny. „Japonskú manikúru považujem za malý zázrak v manikúre. Vyživí, posilní nechtíky, pretože ak je oslabený chýbajú mu vitamíny zinok, železo, vitamín B," hovorí odborníčka.

Rovnako ako pri nechtoch na nohách, aj tie na rukách hrajú v lete rôznymi farbami. Slnko, morská voda a vlhký vzduch extrémne vysušujú aj vlasy. Preto ich treba viac hydratovať a po lete im dopriať hĺbkovú kúru. Kaderníčka odporúča používať prípravky s ochranným faktorom, ktoré sú na leto, väčšinou pomáhajú vymývať morskú soľ a chlór. Minimálne po lete treba dať hĺbkovú kúru. Je to kúra, kde sa vkladá do vlasu to, čo potrebuje.

Veľkým trendom v letných účesoch sú takzvané pletence alebo vyholené časti hlavy. Na prvý pohľad je to veľmi efektné, a keď si ženy vypnú vlasy, vedia sa jedna od druhej odlíšiť. „Veľmi teraz fičia vyholené časti hlavy. Boky alebo vzadu sa vytvarujú vzory. Fungujú zapletané copy, ženy vyzerajú mladistvejšie. Je tam veľmi veľa kombinácií, veľa možností, je to veľmi pekné," dodáva kaderníčka Miroslava Stroková.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.