Viete, kedy sa máte zbaviť líčidiel, štetcov či mejkapu?

Ilustračná snímka.
Zdroj: FabrikaSimf/shutterstock.com

Odborníčky v Teleráne ukázali aj to, ako čistiť kozmetické pomôcky.

Neprejde ani deň, aby ste ich nechytili do ruky. Máme na mysli labutienky, aplikátory, štetce, očné tiene, ale aj rúže a lesky na pery.

Tak ako všetko na svete, aj tieto veci majú dátum spotreby a životnosť. A pri dobrej starostlivosti vám vydržia čo najdlhšie.

Dátum spotreby a kozmetika

Pri kozmetických výrobkoch musí byť označený dátum spotreby. Platí to však iba pri tých, ktorých trvanlivosť je kratšia alebo sa rovná 30 mesiacom. Ak je minimálna trvanlivosť dlhšia, dátum spotreby nemusí výroba uvádzať.

Výnimka platí iba v prípade, ak môže takýto výrobok po otvorení zmeniť svoju konzistenciu alebo vlastnosti. Vtedy musí byť na ňom uvedený symbol otvoreného téglika s uvedením doby, počas ktorej je potrebné výrobok po otvorení spotrebovať.

Zdroj: Blan-k/shutterstock.com

„Dôležité si je však uvedomiť, že záruka sa začína počítať od prvého použitia výrobku, resp. prvým kontaktom so vzduchom," upozornila módna redaktorka Lenka Škodová.

Spoločne so stylistkou Veronikou Vargovou ukázali v Teleráne aj to, ako sa starať o kozmetické pomôcky. Tak napríklad štetec na púder môžete očistiť v špeciálnom prípravku, ktorý sa dá kúpiť v drogériách.

Dobrým pomocníkom pri čistení je dobrá aj hubka na tvár s drsným povrchom. Dáte na ňu prípravok na čistenie a už iba krúživým pohybom vymyjete zbytočný mejkap zo štetca. Rovnaký postup môžete uplatniť aj pri iných kozmetických pomôckach.


Ako vy čistíte kozmetické pomôcky? Napíšte nám vaše rady na adresu [email protected] a radi ich zverejníme.
BRATISLAVA/Teleráno, zg
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti