Toto sú riziká letnej obuvi

Ilustračná snímka.
Zdroj: Teleráno

Žiadne žabky alebo "našuchovačky" s rovnou podrážkou. Odborníčka radí - klasika je zdraviu prospešná.

Kým v chladnejších častiach roka si vystačíme napríklad s dvoma pármi kvalitných čižiem, lodičiek alebo tenisiek. Leto volá po zmene. Počasie nás núti, aby sme si nohy trochu odľahčili a dopriali im priestor aj čerstvý vzduch.

V mnohých prípadoch im však nechtiac doprajeme zdravotné problémy. Ktorá letná obuv je najvhodnejšia? Keď ortuť teplomera ukazuje vyššie hodnoty, obvykle siahame po populárnych žabkách. Naše nohy majú prístup k vzduchu a cítime sa lepšie ako v teniskách.

Táto najobľúbenejšia letná obuv však má aj svoje úskalia. Každoročne s príchodom sezóny vychádzajú nové štúdie, ktoré upozorňujú na ich riziká. Malým deťom hrozia deformované chodidlá a u dospelých sa takáto nevhodná obuv môže prejaviť bolesťami chrbtice, bedrových kĺbov, či vznikom artritídy. Sú žabky skutočne také zlé? Ak áno, ktoré topánky sú v lete pre nás zdravotne nezávadné?

Odborníčka Lucia Merceková v Teleráne prezradila, akú obuv by sme mali v lete preferovať a čo by sme si na naše nohy vôbec nemali obuť. A budete poriadne prekvapení, čo im škodí.


BRATISLAVA/Teleráno, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti