IKEA sťahuje z predaja ďalších 6 čokoládových výrobkov

Čokolády, ktoré sťahuje IKEA.
Zdroj: ikea.sk

Na obale výrobkov nie je dostatočne jasne označená prítomnosť alergénov.

IKEA sťahuje z predaja ďalších 6 čokoládových výrobkov, pretože nie sú vhodné pre osoby, ktoré majú alergiu na lieskové orechy a/alebo mandle, informovala PR manažérka bratislavskej pobočky firmy Zuzana Janove.

Zákazníci, ktorých sa problém týka, môžu dané výrobky vrátiť v obchodnom dome IKEA, kde im v plnej výške vrátime peniaze

Ide o čokoládové výrobky Choklad Lingon & Blabär - 180 g, čokoláda s príchuťou brusníc a čučoriedok; Choklad Ljus - 100 g, mliečna čokoláda; Choklad Nöt - 100 g, mliečna čokoláda s lieskovými orieškami; Godis Chokladrokant - 450g, mliečna čokoláda s kúskami karamelu; Godis Chokladrän - 168 g, oblátky s čokoládovou náplňou a Chokladrokant Bredbar - 400 g, čokoládová nátierka s kúskami karamelu

"V týchto čokoládových výrobkoch bola opakovane zistená prítomnosť lieskových orechov a mandlí, a preto nie sú vhodné pre osoby alergické na tieto alergény," upozornila.

Zdôraznila, že na obale výrobkov nie je dostatočne jasne označená prítomnosť daných alergénov, keďže v zložení je uvedené iba "môže obsahovať...". Zloženie výrobku uvedené na obale môže byť zavádzajúce, a preto nie je v súlade s legislatívou viacerých krajín.
Bezpečnosť a kvalita výrobkov je podľa nej pre spoločnosť IKEA najvyššou prioritou, preto sa stiahnutie z predaja týka všetkých uvedených výrobkov so všetkými dátumami minimálnej trvanlivosti.

"Obchodnému domu IKEA záleží na bezpečnosti a vysokej kvalite svojich výrobkov, a preto sme sa rozhodli dané výrobky globálne stiahnuť z predaja bez ohľadu na rozličné normy a predpisy platné na trhoch, kde sa predávajú," vysvetlila.

Spomínané výrobky podľa nej môže bezpečne konzumovať každý, kto nie je alergický na mandle a/alebo lieskové orechy. IKEA nezaznamenala žiadne hlásenia o alergických reakciách v súvislosti s týmito šiestimi čokoládovými výrobkami, ktoré sa momentálne sťahujú z predaja.

"Zákazníci, ktorých sa problém týka, môžu dané výrobky vrátiť v obchodnom dome IKEA, kde im v plnej výške vrátime peniaze. Ospravedlňujeme sa za akékoľvek vzniknuté nepríjemnosti," dodala.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ikea

Dôležité udalosti