Zariaďovať izbu deťom treba neustále

18864430.jpg

Zariadiť obývačku alebo spálňu dá každému určite zabrať. Čo však robiť, keď príde na rad detská izba?

Pri deťoch je potrebné sa zameriavať na množstvo vecí, najmä na detaily. V prvom rade však myslite na to, že takáto izba sa bude meniť s pribúdajúcim vekom vášho dieťaťa.

Aby ste vedeli detskú izbu zariadiť, budete musieť poznať jej rozmery. Pre jedno dieťatko by sa mal vyčleniť priestor v rozmere 8 m2. Pri dvoch deťoch sa odporúča 12 mNa podlahu je vhodné umiestniť mäkký povrch, najlepšie v podobe koberca. Pri dnešnom trende plávajúcich parkiet preto odporúčame hrací koberec, ktorý by sa mal nachádzať neďaleko okna, aby sa dieťa hralo na priamom dennom svetle.Čo sa postele týka, tá je tak ako pre dospelých, aj pre deti veľmi dôležitá. Špecifikom tých detských je ich veľkosť. Deti pribúdajúcim vekom prirodzene rastú, k čomu musíme prispôsobiť aj veľkosť lôžka. Pre batoľatá sa odporúča postieľka s rozmermi do 140 x 70 cm, pri školopovinných už ide o klasický rozmer 200 x 90cm. Počas vývinu dieťatka je dobré dbať o jeho chrbticu, aby v pokročilom veku netrpelo pre nekomfortný spánok, zdravotnými problémami.

V ranom veku teda ukladajte vaše dieťatko do stabilnej postieľky, ktorú je vhodné doplniť molitanovými zábranami a mäkkým matracom. V predškolskom veku je už vhodné zaobstarať budúcemu študentovi klasickú jednolôžkovú posteľ s kvalitným matracom a roštom.

Okrem samostatnej postele nesmie školákom v ich kráľovstve chýbať písací stôl s odkladacou plochou, ergonomické a polohovateľné stoličky či regále na odkladanie učebníc. Denné svetlo je rovnako ako pri malých detičkách, dôležité aj u školákov. Aj preto je ideálne umiestniť písací stôl pod oknom. Uľahčí im to písanie úloh a učenie, pri ktorom si nebudú takto namáhať zrak. Mnohé deti však tvrdia, že sa im lepšie pripravuje do školy večer. V takom prípade je dobré mať v izbe kvalitné umelé svetlo, ktoré osvetľuje celú plochu stola a nielen jeho časť. Pre dokonalé pohodlie je vhodné dostatočne osvetliť celú miestnosť s možnosťou regulácie.K písaciemu stolu zákonite patria aj stoličky. Dbajte najmä na to, aby počas ich užívania, mali deti položené nohy vždy na zemi. Prispieva to k správnemu sedu, ktorým si deti nekrivia chrbticu. Ale ako poznáme naše malé ratolesti, vždy sedia vykrútené ako paragraf. Skúste sa teda zamerať na ergonomicky tvarované a polohovateľné kreslá. Na nich budú vaše detičky vysedávať komfortne a dokonca sa budú môcť bezpečne húpať, čo každé z nich určite uvíta.

Pre oživenie detskej izby siahnite po štýlových kombináciách moderných regálov v rôznych farbách. Okrem estetickej funkcie budú spĺňať aj praktické využite. Existujú mnohé druhy, a to v tvare štvorca či len v klasickom poličkovom zhotovení. Pokiaľ si nebudete vedieť rady, predajcovia v kika Nábytok vás pri ich kúpe dokážu usmerniť a rovnako aj vhodne poradiť.
Doplnky, ako malá pohovka alebo taburet, určite potešia kamarátov vášho nezbedníka. Pokiaľ chcete, aby váš čerstvý študent spolužiakov ohúril, skúste mu zaobstarať do izby sedací vak, s ktorého umiestnením si vôbec nemusíte robiť hlavu. Najlepšie bude, ak ho neorganizovane pohodíte kdekoľvek v izbe.

Ako vidíte, zariadiť detskú izbu vôbec nie je ťažké. Stačí sa inšpirovať množstvom moderných trendov v zariaďovaní interiérov. Hlavne nezabúdajte na to, aké má vaše dieťa záujmy. Aj to je jedným z kritérií pri tvorbe jeho detského kráľovstva.

BRATISLAVA/PR Článok

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti