Jednému z najznámejšich slovenských šoférov sa nepáči, že mu odobrali vodičák

Tento záber obletel Slovensko
Zdroj: TV Markíza

Záchranári vtedy viezli ženu do nemocnice a čierny mercedes im "razil" cestu.

Tieto zábery obleteli Slovensko a všetci len nechápavo krútili hlavami, čo to vodič čierneho mercedesu vystrája. Záchranári vtedy viezli ženu do nemocnice. Zatiaľ, čo sa všetci sanitke vyhýbali, on niekoľko kilometrov išiel pred ňou. Vtedy si sypal popol na hlavu.

"Veľmi ma to mrzí, čo sa stalo. Bolo to inak poňaté, nemal som takto reagovať. Porušil som viaceré zákony," ospravedlňoval sa Boris Záhumenský.

Po dvoch mesiacoch od incidentu hovorí niečo iné.

"Veď to není len tak, zobrať vodičský - keď je len dôvodné podozrenie a už ti zoberú. Veď platí prezumcia neviny. O tomto to je," bráni sa Záhumenský.


"Z nášho pohľadu je dôvodné podozrenie, že vodič mercedesu niekoľkokrát závažným spôsobom porušil ustanovenia pravidiel cestnej premávky a preto mu bol zadržaný vodičský preukaz," vysvetlila policajná hovorkyňa Elena Antalová.

"Ja nehovorím, že mi nemal byť zobratý vodičský preukaz, veď dostanem trest. Keď bude trest, že pokuta a zadržanie, tak ja to budem akceptovať. Ale prečo to urobili predčasne," čuduje sa Záhumenský.

Začiatkom júna mu dokonca polícia zobrala zbrane. Ani to však už neplatí, a to aj napriek tomu, že viacerí motoristickí odborníci vyjadrili pochybnosti o jeho duševnom stave.

"Hlavne by som ho poslal na psychotesty," navrhuje dopravný konzultant Maroš Palesch.

Záhumenský doniesol 15. júna na políciu potvrdenie o zdravotnej a psychologickej spôsobilosti. Na základe toho mu boli vydané zbrane, ktoré mal v legálnej držbe a taktiež aj zbrojný preukaz.

TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti