Spoločnosť Nike končí s výrobou vecí pre jeden z outdoorových športov

Beh - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Napriek vysokým investíciám do marketingu tržby spoločnosti v tomto segmente v posledných rokoch neustále klesali.

Americký výrobca športového oblečenia a obuvi Nike oznámil, že končí svoju činnosť v oblasti golfového vybavenia a sústreďovať sa bude len na odevy a obuv. Informovali o tom agentúry AP a DPA a server BBC.

V 90. rokoch minulého storočia spoločnosť Nike vo veľkom investovala do golfu, keď zasponzorovala Tigera Woodsa, ktorému prvý päťročný kontrakt v roku 1996 vyniesol 40 miliónov USD (35,71 milióna eur). V ostatných rokoch ale Woodsova forma upadala. V roku 2013 Nike podpísala kontrakt s Rorym McIllroyom v hodnote 100 miliónov USD na päť rokov.

Napriek vysokým investíciám do marketingu ale tržby z golfového biznisu v posledných rokoch neustále klesali. V minulom obchodnom roku dosiahli 706 miliónov USD, čo znamenalo pokles o 8 %. Bol to už tretí rok, v ktorom firma evidovala pokles tržieb v golfovom segmente. Spoločnosť preto oznámila, že končí s výrobou golfových palíc, loptičiek a vakov a zamerať sa chce na oblečenie a obuv. Ako uviedla, v tejto oblasti plánuje "urýchliť inovácie," čo by jej malo pomôcť zaistiť si pozíciu lídra.
(1 EUR = 1,1200 USD)

BEAVERTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Niké

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.