Štyri tipy, ako byť úspešný v podnikaní

Úspešný podnikateľ.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Ak ste si mysleli, že podnikanie bude bez potu a sĺz, tak ste sa veľmi mýlili.

Na Slovensku máme byrokratické prostredie a len máloktorí podnikatelia to dokážu zniesť. Ak ale máte dostatok guráže a chcete predsa len podnikať, mali by ste si prečítať nasledujúce tipy, ktoré vám poradia ako sa stať úspešnými podnikateľmi aj napriek nevyhovujúcim podmienkam na Slovensku.

Založte si európsku spoločnosť

Ak sa nechcete trápiť s vybavovaním potrebných dokumentov, radšej si nájdite niekoho, kto to za vás spraví. Ešte predtým sa ale rozhodnite, akú formu podnikania si zvolíte. Slovenskí podnikatelia čoraz viac využívajú možnosť založiť si výhodnú európsku spoločnosť. V čom sú jej výhody? V tomto:

- umožňuje voľný pohyb kapitálu v rámci celej Európskej únie
- má nadnárodný charakter a európsky imidž
- umožňuje možnosť zmeny sídla firmy do štátu s nižším daňovým zaťažením
- zabezpečuje úsporu nákladov na riadenie spoločnosti.

Ak už budete mať európsku spoločnosť založenú, môžete si naliať to najlepšie víno do pohárov a zapíjať úspech.

Online fakturácia

Ak si chcete uľahčiť vystavovanie faktúr, skúste moderný fakturačný nástroj minifaktura.sk. Práve ten vám umožní vystavovať faktúry kedykoľvek a kdekoľvek. Získate tak prehľad o fungovaní vášho podnikania aj vtedy, keď sa budete nachádzať na dovolenke niekoľko desiatok kilometrov od domova a kancelárie. Okrem toho, že získate prehľad o fungovaní vášho podnikania, môžete si vytvoriť vlastnú web stránku, na ktorej budete prezentovať svoj biznis a získavať tak nových klientov.

Príjemné pracovné prostredie

Pre úspešné podnikanie je potrebné zariadiť si príjemné pracovné prostredie. Príjemné pracovné prostredie dosiahnete správnym rozložením kancelárskeho nábytku a zabezpečením kancelárskych potrieb nevyhnutných pre fungovanie firmy.

Buďte vždy k dispozícii

Úspešný podnikateľ by mal byť neustále k dispozícií nielen svojim zamestnancom, ale aj svojim klientom. Ak bude treba cestovať na stretnutie s klientom, tak cestujte. Myslíte si, že by sa potencionálny klient rozhodol pre vašu firmu, keď by ste neboli ochotní sa s ním stretnúť?

Cez letné mesiace sa snažte využívať deflektory na aute, ktoré vám zabezpečia cirkuláciu vzduchu v interiéri auta. Spríjemnia vám cestovanie na služobných cestách najmä teraz cez leto.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podnikanie

Dôležité udalosti