Tipy, ako zariadiť spálňu

Ako zariadiť spálňu.
Zdroj: tvnoviny

Nájsť správnu kombináciu farieb, nábytku a doplnkov vie zabrať množstvo času.

Ak vás momentálne čaká zariaďovanie spálne, mali by ste si zájsť do najbližšieho stánku kúpiť časopis o bývaní, v ktorom nájdete množstvo inšpirácií. Alebo si prečítajte nasledujúce riadky.

Nábytok do spálne

Pri výbere nábytku do spálne si všímajte predovšetkým krajinu pôvodu, aby sa nestalo, že síce budete mať nábytok do spálne pomerne rýchlo kúpený, ale kvalitou nebude zodpovedať a skôr, či neskôr ho budete musieť reklamovať.

Ďalej si všímajte úložný priestor. Ak si kúpite nábytok do spálne s malým úložným priestorom, budete nútení opäť míňať peniaze na ďalší skrine / komody, ktoré by vám vynahradili absentujúci úložný priestor. Niekedy vám to možno ani priestor nedovolí. Dávajte si preto pozor. Zistite si rozmery spálne a podľa toho prispôsobujte nábytok.

Snažte sa ho nedávať úplne k stene. Prečo? Z toho dôvodu, aby vám nevznikala pleseň, ktorej sa len tak ľahko nezbavíte.

Tienenie

Ak chcete udržať v spálni ideálnu teplotu, bude potrebné voliť to najefektívnejšie tienenie. K najefektívnejšiemu tieneniu patrí žalúzie. Či už vnútorné, alebo vonkajšie - oba typy sú vyhovujúce do spálne.

Ak teda ešte nemáte zabezpečené tienenie spálne a pociťujete, že sa miestnosť prehrieva, nečakajte na nič a choďte si kúpiť kvalitné žalúzie. Extrémne výkyvy teplôt vás môžu zaskočiť práve v tej najnevhodnejšej chvíli a jediné, čo vám bude nápomocné, bude žalúzie.

Podlaha

PVC, dlažba alebo plávajúca podlaha? Jednoznačne najobľúbenejšia plávajúca podlaha. Plávajúca podlaha sa dnes vyrába z rôznych druhov driev - buk, dub, orech, čerešňa a mnohé iné.

Ak si chcete nájsť tu najideálnejšiu, vyberajte si len slovenských výrobcov, ktorí si dajú záležať na výrobe plávajúcej podlahy. Farebnú variantu si vyberajte podľa ostatného nábytku v spálni. Príliš veľké rozdiely nerobte. Pôsobilo by to rušivo.

Obloženie stien

Ak si chcete oživiť steny, skúste drevený obklad. Vďaka krásnemu prírodnému vzhľadu sa budete cítiť ako uprostred prírody.

Vyhýbajte sa akýmkoľvek zahraničným obkladom a stavte na drevené obklady slovenskej výroby. Sú kvalitne spracované a vydržia vám podstatne dlhšie ako tie zahraničné.

Obrazy

Okrem nábytku, podlahy a tienenia nezabúdajte aj na doplnky. Jedným z najhlavnejších doplnkov sú obrazy. Aké obrazy si vyberať?

Vyberajte si farebné, krajinkové, ale určite sa vyhýbajte príliš krikľavým obrazom (napr. pop-artu).

BRATISLAVA/PR článok

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nábytok

Dôležité udalosti