Prvorodička nám porozprávala o príšernom pôrode v Trenčíne. Dieťa vypadlo na zem

Mama Nataša s dcérkou Rebekou.
Mama Nataša s dcérkou Rebekou. Zdroj: TV Markíza

Najskôr jej povedali, že ešte nerodí. Potom jej vyčítali, či to sama nevedela usúdiť a prečo dieťa nechytala.

Hrôzostrašný zážitok má za sebou po prvom pôrode mladá mamička z Trenčína. To aj napriek tomu, že rodila vo vychýrenej pôrodnici. Pri pôrode z nej dieťa doslova vypadlo a rovno na dlážku. Pri prvorodičke nebola ani zdravotná sestra či lekár. Všetko videl na vlastné oči otec dieťatka.

„Pre mňa bol pôrod jeden hrozný zážitok, hrôzostrašný, ktorý neprajem nikomu a človek už aj zvažuje, či by chcel aj druhé dieťa. Prevláda strach, zhrozenie, jednoducho obavy o celý život," hovorí mamička Nataša.

Týmito slovami začala naše stretnutie mladá mamička, z ktorej vypadlo bábätko pri pôrode na zem. Personál upozornila na to, že už bude rodiť, no vraj jej odporučili, aby sa prechádzala. Vraj ešte nerodí.

„Som sa prechádzala a stála som opretá na odporúčanie personálu pri vani, ktorú tam mali a bol to naozaj jeden tlak, druhý tlak a malá už potom bola na zemi," opisuje pôrod Nataša.

„Keď sestrička pribehla, tak len zakričala medzi dverami - Pre Boha a zostala stáť. Ani za mnou neprišla. Až doktorka ju obehla vo dverách a zdvíhala malú zo zeme," pokračuje mama.


„Keď vidíte, ako vám vlastné dieťa padá na zem a neviete, že či začne plakať či nezačne plakať ... Je to na nervy. To fakt neprajem nikomu zažiť," dopĺňa ju otec bábätka Marek.

Mladá mamička, ktorá nedokázala pre neskúsenosť odhadnúť dobre situáciu, má na personál ťažké srdce.

„Prístup po tom, ako sa to stalo bol otrasný. Jednoducho snažili sa viac menej vyviniť a obviňovať mňa, že či neviem, ako sa rodí a keď som cítila už tlaky, že som si mala ľahnúť, sadnúť a jednoducho mala som si chytať vlastné dieťa sama," sťažuje sa Nataša.

S primárom pôrodnice sme sa dnes snažili spojiť, no vraj je na dovolenke. Rovnako tak aj hovorkyňa nemocnice.

„Videli sme aj lekársku správu. V kolónke kto odrodil dieťa nie je zaškrtnuté nič. Pritom tam je na výber aj kolónka iná osoba a nikto," prezrádzajú ďalšiu skutočnosť rodičia.

Po otrasnom zážitku sa zdá byť malá Rebeka úplne v poriadku a k svetu. Podľa matky našťastie nemala ani žiadnu modrinu či škrabanec. Rodičia sa však obávajú, či sa pád na zem neprejaví neskôr. Zaručiť im to vraj však nevedeli.

Rodičia malej Rebeky prostredníctvom advokáta nahlásili celý incident na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou minulý týždeň.

TRENČÍN/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pôrodnica

Dôležité udalosti