Pripravte si kabáty, príroda na nás chystá nepríjemné prekvapenie

Ilustračná snímka.
Zdroj: Ján Lapin

V stredu sa radikálne zmení ráz počasia na celom Slovensku, bude poriadne chladno.

V druhej polovici týždňa klesnú teploty na hodnoty, ktoré by ste čakali skôr vo februári. Ani leto ale ešte nepovedalo posledné slovo.

Ešte zajtra môžete pokojne vyraziť k vode, Slovensko bude zaliate slnkom s typickými letnými teplotami. Všetko sa ale zmení s príchodom stredy.

„K nám už v noci začne postupovať studený front, od juhozápadu, za ktorým k nám začne prúdiť studený arktický vzduch." Vysvetľuje meteorológ SHMÚ Štefan Dlhoš.

A ten prinesie zrážky, teploty len do 20 stupňov a aj veľmi svieži severák, ktorý v nárazoch dosiahne aj 50 kilometrov za hodinu. Vo štvrtok by už síce malo pršať menej, no stále bude chladno, na severe len do 16 stupňov. To je ale nič oproti tomu, čo nás čaká v piatok ráno.


„Keďže sa vyjasní a bude to v studenom vzduchu, očakávame veľmi chladné piatkové ráno, kedy ortuť teplomera poklesne v dolinách a kotlinách len na 7 až dva stupne Celzia." upozorňuje Dlhoš.

Lepšie to nebude ani na inak teplom juhu - v piatok ráno tu očakávajú meteorológovia maximálne 10 stupňov Celzia. Hoci takéto prudké ochladenie v strede leta nie je ničím výnimočným, za niekoľko ostatných rokov sa u nás príliš často nevyskytovalo. Jeseň nám ale zatiaľ na dvere neklope.

„Na záver víkendu, teda v nedeľu, sa najmä v tých južných oblastiach ortuť teplomera priblíži k tým tridsiatkam, takže letné dni si ešte užijeme," dodáva Dlhoš.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti