Traja Okoličányovci vrátane bossa dostali doživotie

Róbert Okoličány.
Róbert Okoličány. Zdroj: TASR

Spolu s nimi odsúdili aj ďalších 13 obžalovaných.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil dnes na dlhoročné tresty odňatia slobody Róberta Okoličányho, považovaného za bosa východoslovenského podsvetia, a ďalších 15 obžalovaných. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, odvolala sa aj obhajkyňa Róberta Okoličányho i obhajca Róberta Niguta.

Róberta Okoličányho, Róberta Niguta a Jaroslava Potúčka odsúdil ŠTS na výnimočné tresty odňatia slobody na doživotie. V prípade je spolu 16 obžalovaných za 19 skutkov.

Podľa súdu sa mali jednotliví obžalovaní dopustiť trestných činov ako založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej a teroristickej skupiny, viacerých vrážd, nedovoleného ozbrojovania, lúpež, vydieranie, krádeže, poškodzovanie cudzej veci a ďalšie.

ŠTS tak odsúdil Róberta Okoličányho, Róberta Niguta a Jaroslava Potúčka na trest odňatia slobody na doživotie, Jozefa L. na 25-ročný trest odňatia slobody, Ľubomíra B. na 12,5 roka, Pavla K. na 12 rokov, Jaroslava J. na 11 rokov, Jána B. na deväť rokov, Martina M. na osem rokov, Rudolfa O. na päť rokov, Ľuboša V. na päť rokov, Michala B. na štyri roky, Róberta Cs. na štyri roky, Ladislava F. na tri a pol roka, Romana D. na tri a pol roka a Mariána T. taktiež na tri a pol roka.

Podľa odôvodnenia súdu, ŠTS okrem iného uveril usvedčujúcej výpovedi korunného svedka.
Súd zdôraznil, že dokazovanie bolo zložité, nakoľko obžalovaní vykonávali trestnú činnosť maskovane, v kuklách. "Dá sa odhaliť len takým spôsobom, že niekto začne rozprávať," uviedol okrem iného predseda senátu pri odôvodňovaní rozsudku. Obžalovaní podľa jeho slov páchali trestnú činnosť mimoriadne brutálne.

Pôvodná obžaloba na celú zločineckú skupinu bola podaná 27. apríla 2007 a súd do dnešného dňa vytýčil v tejto kauze približne 130 pojednávaní.
PEZINOK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doživotie

Dôležité udalosti