Policajti porušili predpisy a je to v poriadku. Vodič si udelil výnimku

Policajti parkovali tesne pri značke zákaz zastavenia.
Zdroj: TV Markíza

Policajti parkovali tesne pri značke zákaz zastavenia.

Policajti na východe Slovenska pobúrili našu diváčku. Odfotila ich, ako parkovali na zákaze zastavenia, pred stánkom s grilovanými kurčatami. Polícia ale tvrdí, že žiadny predpis neporušili.

V stánku nám potvrdili, že sa u nich policajti z času na čas zastavia. Ako pri tom parkujú, nám ale prezradiť nechceli.


Takto zastavenie pred stánkom vysvetlila polícia.

„Podľa zisteného stavu, hliadku zastavil majiteľ predajného stánku a to tým, že gestami a kývnutím rukou hliadke ukazoval, aby zastavila. Následne požiadal hliadku o častejšie hliadkovanie pred jeho stánkom z dôvodu, že sa tam často zdržujú osoby, ktoré mu svojou prítomnosťou spôsobujú škodu a odrádzajú zákazníkov," povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Fotografie hodnotili aj odborníci na dopravu.

„Jednoznačne si išli policajti nakúpiť niečo pod zub. Mali pri zastavení a státí vozidla prednostne použiť parkovisko, ktoré je na to vyhradené," vyjadril sa odborník.

Polícia ale tvrdí, že hliadka predpisy neporušila. Vodič auta si počas zásahu udelil výnimku, ktorú mu umožňuje zákon.

„Výnimku, ktorá je v cestnej premávke okamžite potrebná, môže povoliť policajt na mieste samom - v nevyhnutnej miere a za predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej premávky," doplnila Migaľová.

Pri zákazovej značke zastavili aj iní vodiči. Dopravný analytik upozorňuje, že ak by ich zbadali policajti, zrejme by im to neprepáčili. Pri tej značke vodič jednoducho nesmie zastaviť ani stáť.

HUMENNÉ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti