Majú nás chrániť, no môžu byť proti nám. Nebezpečné bezpečnostné kamery

Nebezpečné kamery.

Tisícky bezpečnostných kamier na Slovensku a v Česku sú zle nastavené.

Zábery z obchodov, firiem, parkovísk aj domácností prenášajú v reálnom čase na internet. Prakticky ktokoľvek si môže pozrieť aký pin zadávajú ľudia počas nákupov alebo čo robia v súkromí svojho bytu.


Nebezpečné bezpečnostné kamery. Každý pohyb prenášajú na internet. Sledovať online možno tisícky ľudí bez toho, aby o tom čo i len tušili. Voľne dostupné kamery mieria na nákupné centrá, škôlky, úrady, sú v obývačkách, detských izbách, aj pred príjazdovými cestami.

Niekedy môže nezabezpečená kamera narobiť poriadne škody, inde je to skôr morálny problém. Tisícky kamier spája to isté. Buď sú bez hesla alebo majú rovnaké heslo, pretože ho po inštalácii kamery nezmenili.

Nie vždy sa dá z prenosu presne určiť, ktorú prevádzku alebo školu kamera sleduje. Niekedy je to však zjavné na prvý pohľad. Aj preto sa nám podarilo spojiť so šéfom herne na strednom Slovensku.

Zrejme každému majiteľovi teraz napadne, že chce svoju kameru skontrolovať prípadne lepšie zabezpečiť. Čo musí najskôr urobiť? Kameru aktualizovať, teda jej firmware, aby sa dostal na najvyššiu formu zabezpečenia a zmeniť heslo.

POPRAD/TV MARKÍZA
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bezpečnosť

Dôležité udalosti